Marian Dinca

Buna ziua . Informatie acte rulota anglia

11 postări în acest subiect de discuţie despre Buna ziua . Informatie acte rulota anglia

Buna ziua . Informatie acte rulota anglia

Marian Dinca

Asa cu am scris in titlu sunt in discutie cu un respectiv sa cumpar o rulota adusa recent din anglia  .ideea este ca a vn deschisa si fara chei si cu urme de fortare geamuri trapa etc ce ma sfatuiti  sa cumpar sau sa dau pas la ea  .Multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

Zi sa faca RAR si o cumperi :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Salutare @Marian Dinca ! 

Ai rasfoit topicurile din secțiunea Sfaturi achiziționare rulota și n-ai găsit raspunsuri la întrebările tale?

Mă tem că nu, pentru că e mult mai comod să intrebăm și mai greu să căutăm și să citim ce ne interesează... :default_doh:

Spor la lecturat! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Dinca
în urmă cu 15 ore, Ursu Florin a scris:

Zi sa faca RAR si o cumperi :)

Multumesc de sfat 🙂

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Raducanu

@Marian Dinca -frate alta treaba nu ai, in primul rand act de vanzare cumparare, documentele ei, chei, si altele, deci pas.

Sarbatori fericite, si daca vrei gasesti rulote bune, chiar inscrise in Romania, nu te grabi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut, @Marian Dinca !Nici la a mea nu se potriveau cheile pe care mi-le-a dat vânzătorul(doar una de la utilități).L-am pus sa facă contract cu proprietarul (englezul din acte).Apoi am făcut contract intre mine și el. Deci eu am cumpărat de la el.Problema lui daca cumva a fost furată. Daca procedezi așa ai grija că trebuie să-ți de-a fiscal.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Dinca
48 minute în urmă, Teo Raducanu a scris:

@Marian Dinca -frate alta treaba nu ai, in primul rand act de vanzare cumparare, documentele ei, chei, si altele, deci pas.

Sarbatori fericite, si daca vrei gasesti rulote bune, chiar inscrise in Romania, nu te grabi.

Multumesc pt sfat  🙂

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Dinca
24 minute în urmă, Adam Adrian a scris:

Salut, @Marian Dinca !Nici la a mea nu se potriveau cheile pe care mi-le-a dat vânzătorul(doar una de la utilități).L-am pus sa facă contract cu proprietarul (englezul din acte).Apoi am făcut contract intre mine și el. Deci eu am cumpărat de la el.Problema lui daca cumva a fost furată. Daca procedezi așa ai grija că trebuie să-ți de-a fiscal.

Multumesc 🙂

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
acum o oră, Teo Raducanu a scris:

@Marian Dinca -frate alta treaba nu ai, in primul rand act de vanzare cumparare, documentele ei, chei, si altele, deci pas.

Sarbatori fericite, si daca vrei gasesti rulote bune, chiar inscrise in Romania, nu te grabi.

Rulotele de ANGLIA nu au acte :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian
10 minute în urmă, Ursu Florin a scris:

Rulotele de ANGLIA nu au acte :)

Tocmai de aceea unele pot fi furate și greu de găsit.Eu am găsit la vânzare o rulotă ca a mea pe OLX și avea aceeași factură și aceeași serie că a mea. Cred că tot lotul a avut aceeași serie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Raducanu

@Ursu Florin -stiu Florin, eu am tot o englezoaica  si am primit cateva acte, de la cine este rulota cumparata, numerele care da posibilitate politiei romane sa verifice daca rulota este furata, si cateva cu caracteristicile rulotei, compania care a construito, date ca lungime , latime, inaltime, greutate, anul fabricatiei, serie sasiu, deci are sau ar trebui aiva, daca este adusa pe bune..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.