Iulian C.

Grand Vitara vs Sportage

32 postări în acest subiect de discuţie despre Grand Vitara vs Sportage

Grand Vitara vs Sportage

Iulian C.
La 10/18/2019 la 21:35, Draghiciu Dumitru a scris:

Pentru rulota și ce mai vrei tu îți trebuie o masina 4x4 și minim 140 HP. Dacă vrei sa cumperi o rulota mai mare și grea 140 cai s-ar putea sa fie putin . Ca masina este diesel sau benzina nu conteaza importanti sant caii motorului cu cat sunt mai mulți cu atât mai bine.

 

 

37 minute în urmă, Draghiciu Dumitru a scris:

Daca vrei sa faci Transalpina sau Transfagareseanu iti trebuiesc 2 gauri in podea sa dai din picioare sau niste persoane sa o impinga. Pe drum drept o tragi dar in conditii de off sau de munte iti fierbe apa in motor sau il calezi. 

 

La vara ne intilnim pe Transalpina sa vad si eu cum o treci cu minunea de masina

Deci imi trebuie, 4x4 si minim 140 cp, va raspund ca sunt indeplinite conditiile si brusc nu mai este ce trebuie? 

Multumesc pentru raspunsurile contradictorii! 

Exista pe forum cineva care foloseste Rav 4 2.0 benzina si poate oferi un feedback pentru utilizarea in ansamblu? 

Cu stima,  

IC. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Scuze raspunsul era pentru NRLaurentiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru
acum o oră, NRLaurentiu a scris:

@Iulian C., cu datele prezentate, te-ai calificat (cf. axiomei domnului Draghiciu)! :) Ce-ti mai trebuie alta masina?! :)

Daca vrei sa faci Transalpina sau Transfagareseanu iti trebuiesc 2 gauri in podea sa dai din picioare sau niste persoane sa o impinga. Pe drum drept o tragi dar in conditii de off sau de munte iti fierbe apa in motor sau il calezi. 

 

La vara ne intilnim pe Transalpina sa vad si eu cum o treci cu minunea de masina

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Deci imi trebuie, 4x4 si minim 140 cp, va raspund ca sunt indeplinite conditiile si brusc nu mai este ce trebuie? 
Multumesc pentru raspunsurile contradictorii! 
Exista pe forum cineva care foloseste Rav 4 2.0 benzina si poate oferi un feedback pentru utilizarea in ansamblu? 
Cu stima,  
IC. 
Cu Rav nu, dar cu Forester 2.0 benzina cu sau fără GPL care trag cu satisfacție rulote cu MMA de pana la 1300.
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@George M., cel mai tare raspuns! :)

 

Domnule Draghiciu, ce ziceti: ca sa ajung pe Transalpina, trec de Dealul Negru? Nu de alta, dar e in drum si n-as vrea sa-l ocolesc pentru ca vreau sa mananc doi-trei mici cat se raceste apa in radiator, mai las TIR-urile sa treaca pe langa mine etc. :)

 

Scuzati-mi off topicul, eu aici ma opresc cu el.

 

@Iulian C., sunt sigur ca sunteti sofer si stiti sa struniti orice masina, asa ca raspunsul este da, se va descurca masina dorita cu rulota, chiar si pe Transalpina! Daca nu, ne intalnim la un mic pe Dealul Negru, daca faceti un ocol pana acolo! :)

 

Bafta in a-ti gasi masina dorita!

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

In limba romana este o diferenta mare intrea deal si munte. Dealul Negru probabil are 500m iar Transalpina vreo 2200m cu pante cu inclinatie mare, Ne vedem pe Transalpina daca ajungeti

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian C.

Deoarece observ ca s-a deviat de la subiect, iar replicile postate nu legatura cu intrebarea mea, acest topic se inchide.

Multumesc pentru raspunsurile la subiect!

Pentru celelalte ....

 

Cu stima,

IC.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.