Vizitator Niky Radu

Off-Topic: Verificare an de fabricatie la rulote englezesti

6 postări în acest subiect de discuţie despre Off-Topic: Verificare an de fabricatie la rulote englezesti

Off-Topic: Verificare an de fabricatie la rulote englezesti

Vizitator Niky Radu

Nu cam pe aceleasi directive , Doru... ci exact acelesi sunt si pentru masini !

Asa ca nu a descoperit ceva nou colegul !

Cine a vandut masini si s-a ocupat cu asta stie .

Numai bine !

Ai vorbit ca sa te bagi in seama aiurea, daca nu stii despre e vorba...taci...nu e obligatoriu sa faci postari zilnice!!! Toate masinile au acte, au taloane, in ele este scris anul de fabricatie si de cand o are ultimul proprietar, rulotele englezesti NU au!!!...ele se vand in urma unei facturi, dar nici acolo nu e sigur anul de fabricatie daca e scris de englez! Topicul se adreseaza cumparatorilor de rulote englezesti, postarea ta este off topic

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

  :* ! Nu am vorbit deloc numai sa ma aflu in treaba !

Ai dreptate cu ce ai spus/scris referitor la codurile de identificare , numai ca este perfect valabil pentru toata Europa (nu stiu despre restul lumii) , nu numai pentru Anglia.

Ori ca se vand cu brifuri, carti de identitate, facturi , cazul expus de tine la cele englezesti, identificarea seriei inscriptionate pe sasiul vehicului sau autovehicului respectiv este aceiasi.

App, ca vanzator o persoana fizica nu cred ca-ti poate oferii mai mult decat un "contract de vanzare/cumparare" care de asemenea este perfect valabil.

Numai bine !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Verificarea anului de fabricatie nu se face cu un "contract de vanzare cumparare perfect valabil", daca nu ai in bagajul de cunostiinte o alta metoda de verificare a anului de fabricatie ca sa o zici....taci...personal m-ai disperat, vorbesti mai mult decat o femeie!!!...postarea ta este din nou off topic, nu e vorba de ce acte trebuiesc la inmatriculare ci de cum se verifica anul de fabricatie in acest topic, din nou excelezi cu postari aiurea!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:* ! Nu am afirmat ca verificarea anului se face cu un "cvc ", iar citesti printre randuri !

Am spus ca doar un " cvc " i-ti poate oferii o persoana fizica nu o factura dar care este perfect valabil, mai citeste si verifica ce citesti, nu retii ? i-a notite !

Deci sa reluam , retine,   contractul de care vorbeam si faceam referire ca este perfect valabil si inlocuieste o factura in cazul vanzarii cumpararii intre persoane fizice , nimic altceva nu am spus.

De asemenea am spus ca tot ce ai postat tu acolo este corect si valabil in toata UE nu doar in Anglia si este valabil si in cazul autovehiculelor nu doar vehicule.

Cu ce te deranjaza , cand de fapt eu am subliniat spusele tale .

De ce este " din nou off topic " postarea mea ?

Dar cum faci de obicei te deranjaza , ai tu o problema cu mine , pe mine nu ma deranjaza catusi de putin , chiar ma distreaza .

Numai bine !

App oi fi scriind eu aiurea dar nici cu tine nu-mi este rusine.

Inca nu am vazut pana-n tine sa tratezi intr-o fraza subiecte diferite cu un singur alineat intrerupt prin 3, 4, sau 5 puncte si 4 semne de exclamare ,

Poate ai descoperit si in sensul asta (al scrierii corect ) ceva nou , ori "bagajul tau de cunostiinte " este deasupra intelegerii mele ?

Imi cer scuze administratiei fotumului pentru off topic .

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Niky Radu si Devys, se cunoaste istoricul "confruntarii" voastre, dar va rog sa incheiati postarile in afara topicului si sa nu directionati discutia spre altceva.

Cu alte cuvinte, postati numai referitor la subiect si lasati discutiile in contradictoriu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Topicul este o informatie pentru cei care isi cumpara rulote englezesti, am rugamintea ca tot ce este off topic sa fie mutat la discutii off topic, doresc ca acest topic sa fie curat si sa contina strict informatii despre acest subiect

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.