Adam Adrian

Muzica

35 postări în acest subiect de discuţie despre Muzica

Muzica

Adam Adrian

Salut, @Mihai-Arad nu e vorba de genul pe care îl ascultă neapărat, ci de volumul mare cu boxele afara la ore târzii.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Drinovan Ovidiu

Imi place orice gen de muzica, dar cel mai mult cea electronica facuta de DJ si cea populara romaneasca!

 Cand sunt in natura incerc sa ascult doar sunetul ei:), asta pana cand nu intervine un perturbator extern si atunci sunt nevoit sa ascult ce ofera el, o oferta care de cele mai multe ori este proasta si la un volum ridicat!:default_doh: Dar na! Poate eu nu am ales locul potrivit pentru relaxare si o iau ca atare! M-am obisnuit cu astfel de situatii! E si dreptul lor sa se simta bine! Singurul lucru ce nu imi place la uni dintre ei este ca nu isi strang gunoiul la plecare!:o

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Salut @Drinovan Ovidiu 

De acord cu tine ca si altii au dreptul sa se simta bine, dar......pana acolo incat sa nu incalce dreptul meu de a ma simti bine!

 

       Manelele sunt un gen muzical destul de larg acceptat. Si marturisesc ca uneori nici mie nu mi-a displacut sa ascult una sau doua piese! 

       Nu manelele sunt problema ci "boratii", asa cum atat de plastic ii numea un antevorbitor (antescriitor...ma rog!), care nu le asculta in intimitatea casei sau autovehicolului lor  sau in natura, la un volum care sa nu incalce dreptul celorlalti de a se simti bine! Si in categoria astora intra deopotriva si tigani si romani. 

:nedecis:  Ma macina asa o intrebare: Oare  maghiarii asculta si ei manele....?:amuzat:

       Suntem diferiti si avem preferinte diferite. Nimeni nu poate fi condamnat pentru genul de muzica pe care il agreeaza ci doar pentru felul necivilizat in care il asculta.

Dar sa nu cadem in off topic, asa ca punem punct. 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
în urmă cu 2 ore, Radu Ghita a scris:

 

 

:nedecis:  Ma macina asa o intrebare: Oare  maghiarii asculta si ei manele....?:amuzat:

       

Se pare că da. Am întrebat un prieten și mi-a trimis asta . Audiție plăcută @Radu Ghita ! :salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

M-a apucat "stenahoria" dupa doua spritzuri si mi-am adus aminte de melodiile ce mi-au bucurat adolescenta.

Sper sa va trezeasca amintiri placute asa ceva!

Sau asta!

Respectiv, in opinia mea,  cea mai tare!

Noapte buna!

 

 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

De 3 zile vad zilnic concert

 

 


In rest asa ceva

 

 

 

 

 

 

 


 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

@Radu Ghita  Cu a 2-a piesa am facut prima mea cucerire ! Aveam vreo 14 ani :)  Multumesc pentru readucere aminte :salutare!:

La 3/4/2020 la 20:46, Radu Ghita a scris:

 

 

 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita
în urmă cu 14 ore, Radu Catalin a scris:

@Radu Ghita  Cu a 2-a piesa am facut prima mea cucerire ! Aveam vreo 14 ani :)  Multumesc pentru readucere aminte :salutare!:

 

Cu mare drag! :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.