Mihai Cezar

Salutare !

13 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare !

Salutare !

Mihai Cezar

Dupa mai multi ani de umblat cu cortul , pensiuni si criterii de selectare ale clientilor in respectivele pensiuni m-am hotarit sa ma orientez catre achizitionarii unei rulote.Motivul determinant a fost patrupedul familiei , respectiv un husky ce nu prea era primit in pensiunile din tara noastra.Astfel ca i-am cumparat un cotet pe roti :OK:.Cotetul in cauza cum imi place mie sa-i spun este o englezoaica din 97...Swift classic baronette de 5 locuri care o sa fie trasa de o zafira b din 2005 1.9cdti , cred ca ar fi suficient.Deocamdata alerg dupa numere rosii si sper sa ii mai remediez din problemele aferente varstei.O baterie la chiuveta bucatariei si una pentru cabina de la dus. Mai trebuie cumparat bazin de apa potabila si unul pentru ape uzate. Incerc sa imi dau seama despre principiile de functionare ale instalatiilor din dotare. Am cumparat pompa de apa , pregatesc o baterie pentru functionarea pe 12 volti , si mai mesteresc pe la interior.Sper la sfarsitul lui august sa ii fac prima plimbare cu blanosul in cauza pe undeva pe la Cheia.Acestea fiind spuse multumesc pentru primirea in grupul posesorilor de casute pe roti !

20190805_115632.jpg

20190805_131633.jpg

20190806_130312.jpg

20190806_130325.jpg

20190806_130439.jpg

Screenshot_20190805-120146.jpg

Screenshot_20190805-120151.jpg

Screenshot_20190805-120155.jpg

Screenshot_20190805-120158.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare @Mihai Cezar  si bun venit in aceasta comunitate:salutare!::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut!

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Mihai Cezar ! :noroc: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vasile Oae

Bine ai venit printre noi!

Eu am o rulota asemănătoare cu a ta, singura diferență că eu nu am locul suplimentar de dormit și implicit am mai multe dulapuri. Dar instalațiile cred că sunt identice. Daca ai nevoie de ajutor da un semn. Eu am de la englez toate manualele, scheme electrice. Și am luat la purecat toată instalația.

0723 127 827

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Cezar
La 09.08.2019 la 14:21, Vasile Oae a scris:

Bine ai venit printre noi!

Eu am o rulota asemănătoare cu a ta, singura diferență că eu nu am locul suplimentar de dormit și implicit am mai multe dulapuri. Dar instalațiile cred că sunt identice. Daca ai nevoie de ajutor da un semn. Eu am de la englez toate manualele, scheme electrice. Și am luat la purecat toată instalația.

0723 127 827

Negreșit daca voi întîmpina dificultăți voi apela pentru lămuriri 

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan Ionut

:default_bun_venit:Si vacante frumoase cu :cu-rulota: alături de familie și blanos!:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

Salut, @Mihai Cezar si bine ai venit in comunitate!

 

Sa stapaniti sanatosi rulota si vacante placute cu ea!

 

Ce mi-a atras atentia intr-una dintre poze - langa locul de parcare de acasa, este o mare gaura sub asfalt (sau doar umbra?) Pe acolo banuiesc ca-si fac veacul sobolanii. Ai mare grija, sa nu lasi urme de mancare in rulota. Cel mai bine ar fi sa-i gasesti alt loc, unde sa nu se intersecteze cu cararea sobolanilor. Eu sunt patit cu masina!

 

Toate cele bune!

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Cezar
în urmă cu 10 ore, NRLaurentiu a scris:

Salut, @Mihai Cezar si bine ai venit in comunitate!

 

Sa stapaniti sanatosi rulota si vacante placute cu ea!

 

Ce mi-a atras atentia intr-una dintre poze - langa locul de parcare de acasa, este o mare gaura sub asfalt (sau doar umbra?) Pe acolo banuiesc ca-si fac veacul sobolanii. Ai mare grija, sa nu lasi urme de mancare in rulota. Cel mai bine ar fi sa-i gasesti alt loc, unde sa nu se intersecteze cu cararea sobolanilor. Eu sunt patit cu masina!

 

Toate cele bune!

Acolo este doar o scurgere a apei pluviale...mersi de avertisment.Unde se vede ca o gaură este asfalt turnat în pantă, cam rupt ce e drept....dar este asfalt. 

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.