Luchian Mircea

Sejur la Vadu

9 postări în acest subiect de discuţie despre Sejur la Vadu

Sejur la Vadu

Luchian Mircea

 

Salutare tuturor. Desi sunt constient ca  acesta nu este tocmai primul topic pe tema Vadu v-as fi extrem de recunoscator daca m-ati "initia" in aceasta calatorie pe care doresc sa o fac. Pana acum am mers la Corbu din considerente de "liniste si pace", eu si sotia mea fiind doua persoane care vor concedii cu nivel de liniste 100%. Acum vrem sa trecem la un nou nivel de relaxare si as avea nevoie de ajutorul vostru, al celor deja cu experienta atat rulotistica cat si cu experienta Vadu. De aceea va rog, ajutati-ma cu cateva raspunsuri:

  • Stiu ce e vb de o taxa, care sunt mnodalitatile de plata, pt ce sa optez (persoana sau vehicul)
  • In ce stare se afla drumul din sat pana la locul de campare?
  • Unde imi recomandati sa campez? (waze ma directioneaza catre un loc unde se afla si o cherhana)
  • Fiind prima experienta efectiva cu o rulota, ce recomandari imi faceti?

Imi cer anticipat iertare daca acest topic este "fumat" dar am nevoie de informatii proaspete de la voi.

Multumesc maxim

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin B

Autovehicul = cu propulsie proprie!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Plătești pentru mașină și pentru fiecare persoană, nu și pentru rulotă...Waze te directionează bine, spre cherhanaua lui Boșoancă...de acolo încep locurile de campare.

Drumul este bunicel, din dale de beton și piatra. 

Alte informatii și foto le poti găsi în celelalte topicuri cu o simpla cautare pe forum " Vadu" Baftă! :salutare!:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
La 30.07.2019 la 9:40, Luchian Mircea a scris:

 

Pana acum am mers la Corbu din considerente de "liniste si pace"

Salutare! Spune-mi te rog mai multe detalii despre Corbu! Aș vrea să merg în campingul LaHahamace și m-ar interesa cum e zona, dacă o cunoști! Există plajă pentru nudiști? Ceva recomandări pentru vizitat în zonă? Viață de noapte există, bar, terasă gen, nu cluburi sau alte bazaconii? E greu de ajuns cu rulota în zonă? Ai idee, campingul e pe malul mării? Mersi frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Luchian Mircea

Salut. Am mers pana acum la Corbu dar niciodata nu am campat acolo. Din cate cunosc exista o zona ce campare rulote cu curent electric unde teoretic poti face rezervare telefonic dar in august este aproiape imposibil sa gasesti loc. Este in rezervatie, deci in afara de plaja nu prea ai ce vizita. Nu stiu la ce te referi prin "viata de noapte". Nu exista asa ceva acolo, doar cateva cherhanale cu mancare buna si vin rece. Drumul este 70% dale de beton si 30% pamant cu sleauri dar se poate ajunge cu rulota. Campingul este aproape de malul marii dar nu se poate ajunge pe mauul marii cu masini ( nici nu mi s-ar parea normal sa se poata).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut!@Angelo Azi m-am întors de la Camping Hahamace. Amândouă campingurile sunt aproape de plaja. Sunt despărțite de un drum. Aseară (sâmbătă) s-a auzit muzica până târziu(cred că de la "un bar").Zona e plina de rulote, deci se poate ajunge pe un drum de piatra. Anul trecut erau și nudiști.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.