Didi-Marcel Anitei

Salutare, bine v-am gasit, dragi rulotisti!

16 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare, bine v-am gasit, dragi rulotisti!

Salutare, bine v-am gasit, dragi rulotisti!

Didi-Marcel Anitei

Salutare,

 

Ma alatur si eu comunitatii de auto/rulotisti. Intentionez sa achizitionez o rulota, tragator am deja, un Opel Antara din 2015. Abia astept sa va unosc pe cati mai multi, fiind o fire prietenoasa si sociabila.

See you on the roads:)

Distribuie această postare


Link către postare

Albu Alexandru  Madalin

Bine ai venit!:OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit: Salutare si bun venit in aceasta comunitate:salutare!: :noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ai venit printre noi

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

@DonT

te rog sa te uiti pe regulament si, ne-ar face placere sa stim mai multe despre tine, putem incepe cu numele. Multumesc mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Didi-Marcel Anitei

Salutare again,  

 

Anitei Didi-Marcel, 32 de ani. Sofer de tir/autobuz in mare parte, am avut o firma de transport, pasionat de calculatoare, acvaristica si mai nou imi doresc sa fac marea incercare de a trai cat mai liber si cat mai ieftin(nu stiu daca neaparat asa va iesi), dar imi doresc sa traiesc in rulota, am vazut multe videou-ri si am ideea asta de mult timp. Mai ales ca am trait in tir perioade de catve luni in tir, pe comunitate, deci nu ar fi ceva chiar complet nou. 

Vreau sa achizitionez ceva mai low budget, cat mai echipata, ceva mai vechi de pe la cei cu mai multa experienta care au avut grija de ea, si au echipat-o corespunzator. Nu mare, doar cat sa fie pentru o persoana, maxim doua daca apare ceva la orizont, momentan vreau sa fac chestia asta single:default_big_grin: .

Detin un Opel Antara 2015, motor 2231 cmc, 184cp, manual, 4x4. Ma gandesc ca pot sa trag ce vreau eu dupa el :default_big_grin:. Facusem un calcul pe o pagina,   un link de pe forum cu ce anume pot trage dupa el, si aparea ca avertisment ca este posibil sa nici nu imi dau seama ca am ceva dupa mine, si sa fiu atent la vitezometru, mai ales cu un cuplu de 380nm.

Momentan sunt in Germania, dar planuiesc sa ajung in tara in cateva saptamani si sa ma apuc sa caut rulota de inceput. Si probabil in toamna/iarna sa poposesc prin Portugalia, la o iarna mai blanda si sa lucrez cateva luni local, pana trece iarna, iar pentru anul viitor turneu cu rulota, Europa, desi am vazut-o cam pe toata(cu tirul) as vrea sa explorez mai mult. Tot de asta si ideea cu rulota si nu cu autorulota, mi se pare mai ok, lasi rulota in parcare si te duci cu masina unde iti pofteste inima. Asa gandesc momentan.

Inca adun informatii, orice idee/pont/tip este bine venit, si abia astept sa va cunosc pe cati mai multi. Am vazut ca va fi ceva intalnire a rulotistilor, o sa fac tot posibilul sa vin.

Toate cele bune!

 

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
Salutare again,  
 
Anitei Didi-Marcel, 32 de ani. Sofer de tir/autobuz in mare parte, am avut o firma de transport, pasionat de calculatoare, acvaristica si mai nou imi doresc sa fac marea incercare de a trai cat mai liber si cat mai ieftin(nu stiu daca neaparat asa va iesi), dar imi doresc sa traiesc in rulota, am vazut multe videou-ri si am ideea asta de mult timp. Mai ales ca am trait in tir perioade de catve luni in tir, pe comunitate, deci nu ar fi ceva chiar complet nou. 
Vreau sa achizitionez ceva mai low budget, cat mai echipata, ceva mai vechi de pe la cei cu mai multa experienta care au avut grija de ea, si au echipat-o corespunzator. Nu mare, doar cat sa fie pentru o persoana, maxim doua daca apare ceva la orizont, momentan vreau sa fac chestia asta single:default_big_grin: .
Detin un Opel Antara 2015, motor 2231 cmc, 184cp, manual, 4x4. Ma gandesc ca pot sa trag ce vreau eu dupa el :default_big_grin:. Facusem un calcul pe o pagina,   un link de pe forum cu ce anume pot trage dupa el, si aparea ca avertisment ca este posibil sa nici nu imi dau seama ca am ceva dupa mine, si sa fiu atent la vitezometru, mai ales cu un cuplu de 380nm.
Momentan sunt in Germania, dar planuiesc sa ajung in tara in cateva saptamani si sa ma apuc sa caut rulota de inceput. Si probabil in toamna/iarna sa poposesc prin Portugalia, la o iarna mai blanda si sa lucrez cateva luni local, pana trece iarna, iar pentru anul viitor turneu cu rulota, Europa, desi am vazut-o cam pe toata(cu tirul) as vrea sa explorez mai mult. Tot de asta si ideea cu rulota si nu cu autorulota, mi se pare mai ok, lasi rulota in parcare si te duci cu masina unde iti pofteste inima. Asa gandesc momentan.
Inca adun informatii, orice idee/pont/tip este bine venit, si abia astept sa va cunosc pe cati mai multi. Am vazut ca va fi ceva intalnire a rulotistilor, o sa fac tot posibilul sa vin.
Toate cele bune!
 
Nu folosim nickname ci numele nostru, asa spune regulamentul.
Ai dreptate când spui ca în spate la Antara nu vei simții nik și ca mai trebuie sa te uiți în oglindă din când în când sa îți aduci aminte ca ai rulota în spate.
Daca ești în Germania de ce sa vrei sa îți cumperi din România? Ai cea mai mare piața de rulote acolo, cauta o Eriba Triton sau o T@b sunt perfecte pt 1-2 persoane.
Succes la proiectul tău, sunt complet de acord cu tine când spui ca rulota o lași și faci ce vrei, iar apoi te întorci la căsuța, cu autorulota e mai greu sa te miști.....dar nu vreau sa deschid o polemica veche aici.
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Didi-Marcel Anitei
Chiar acum, Raul G a scris:

Nu folosim nickname ci numele nostru, asa spune regulamentul.
Ai dreptate când spui ca în spate la Antara nu vei simții nik și ca mai trebuie sa te uiți în oglindă din când în când sa îți aduci aminte ca ai rulota în spate.
Daca ești în Germania de ce sa vrei sa îți cumperi din România? Ai cea mai mare piața de rulote acolo, cauta o Eriba Triton sau o T@b sunt perfecte pt 1-2 persoane.
Succes la proiectul tău, sunt complet de acord cu tine când spui ca rulota o lași și faci ce vrei, iar apoi te întorci la căsuța, cu autorulota e mai greu sa te miști.....dar nu vreau sa deschid o polemica veche aici.

Am modificat nickname, imi place fraza aia in regulament care spune ca nu avem nimic de ascuns. 

Nu vreau sa cumpar neaparat din Romania, doar ca ma gandesc ca pot gasi ceva ok, fara sa fiu nevoit sa trec prin tepe sau sa invat muuulte chestii pe propia piele, de la un experimentat pot primi o rulota la un pret corect si dotata binisor fara sa fiu nevoit sa ma lupt eu cu morile de vant. Doar o opinie, momentan.

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
Am modificat nickname, imi place fraza aia in regulament care spune ca nu avem nimic de ascuns. 
Nu vreau sa cumpar neaparat din Romania, doar ca ma gandesc ca pot gasi ceva ok, fara sa fiu nevoit sa trec prin tepe sau sa invat muuulte chestii pe propia piele, de la un experimentat pot primi o rulota la un pret corect si dotata binisor fara sa fiu nevoit sa ma lupt eu cu morile de vant. Doar o opinie, momentan.
Tocmai ca riscul cel mai mare de țepe în România te paste

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad

@Didi-Marcel Anitei  :default_bun_venit:

 

în urmă cu 1 oră, Didi-Marcel Anitei a scris:

Vreau sa achizitionez ceva mai low budget, cat mai echipata, ceva mai vechi de pe la cei cu mai multa experienta care au avut grija de ea, si au echipat-o corespunzator. Nu mare, doar cat sa fie pentru o persoana, maxim doua daca apare ceva la orizont, momentan vreau sa fac chestia asta single

 

- He-he-he, ...atunci "fii cu ochi " pe acest topic. (unele sunt aduse de afara; Olanda /Anglia sau ...Germania).

Poate, dar poate dupa perioada de vacanta sa gasesti ceva "pe profilul tau" ! :default_109:

 

*** Deja cand ai "extins plaja" la 2 persoane, pune-o si pe a treia ( niciodata nu sti ce se-ntampla peste o perioada de timp, daca vrei sa o pastrezi mai mult timp. Rulota, la ea ma refer! :) 

Sa traim sanatosi , si sa ne (mai) auzim, numai de bine !

:noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:@Didi-Marcel Anitei daca tot esti in Germania trage o fuga pana in Olanda(tara rulotelor, de acolo aduc majoritatea rulote)si acolo vei gasi pe alese ce vrei tu si la ce buget vrei tu!Trebuie avut grija ce cumperi, asa ca citeste pe forum care sunt punctele slabe ale unei rulote si unde apar infiltratiile.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit în această comunitate @Didi-Marcel Anitei ! :salutare!: :default_bun_venit:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Didi-Marcel Anitei

Salutare,  

 

Multumesc de primire si de sfaturi, nu ma asteptam sa fie asa activ forumul. 

 

Super incantat!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.