Adi Aloman

Salutare rulotisti si autorulotisti!

16 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare rulotisti si autorulotisti!

Salutare rulotisti si autorulotisti!

Adi Aloman

Salutare,

 

Sunt proaspat membru pe forum si m-am saturat de montat / demontat cortul si de aici a plecat ideea de a ne cumpara o rulota. Suntem o familie tanara cu doua fetite  mici (1an si 5 ani).

Am rasfoit deja forumul dar mai am cateva intrebari, o sa le pun in locurile destinate subiectelor respective.

Multumesc!

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Marian Popa

Bun venit alaturi de noi @Adi Aloman :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut!

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salutare si bun venit!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit în această comunitate @Adi Aloman ! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

:default_bun_venit:   :noroc:

@Adi Aloman  spui ca te-ai saturat de montat cortul, dar sa sti ca n-ai scăpat de montare cort, ba poate si o terasa in fata lui!

Asta e, drumuri bune Si vacanțe faine!

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare și bun venit alături de noi. :salutare!::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ai venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Adi Aloman
în urmă cu 4 ore, Eugen David a scris:

:default_bun_venit:   :noroc:

@Adi Aloman  spui ca te-ai saturat de montat cortul, dar sa sti ca n-ai scăpat de montare cort, ba poate si o terasa in fata lui!

Asta e, drumuri bune Si vacanțe faine!

:D am vazut o varianta cu o marchiza (cred ca asa se cheama) care imi acopera nevoile. Am nevoie sa campez si sa strang rapid. Planuim o iesire de vreo luna in Italia pentru la anul si o sa schimbam des locurile de campare.

 

Multumesc tuturor pentru primire!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
:D am vazut o varianta cu o marchiza (cred ca asa se cheama) care imi acopera nevoile. Am nevoie sa campez si sa strang rapid. Planuim o iesire de vreo luna in Italia pentru la anul si o sa schimbam des locurile de campare.
 
Multumesc tuturor pentru primire!
Poți opta pentru Fiamma F45 care agata de perete, F65 care agata de acoperiș, Fiamma Caravanstore care se întra pe șina are un sac și rămâne acolo.
Mai este și clasicul cort în 3 bețe și 2 ape care se montează în 10 minute, este și varianta cea mai ieftina max 200€.
Noi am optat pentru un cort complet pneumatic de la Kampa care îl montam în 15 minute și tot atât il dam jos și împăturim.
Acum sunt acele persoane care și pentru un sfârșit de săptămână pun cortul complet, noi punem cortul doar dacă stam mai mult de 5 zile într-un loc altfel nimic, asta pana acum deoarece am decis sa cumpăr o terasa pneumatica tot marca Kampa care are nevoie ne 2 minute pentru a fii pusa sus.
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Adi Aloman
în urmă cu 1 oră, Raul G a scris:

Poți opta pentru Fiamma F45 care agata de perete, F65 care agata de acoperiș, Fiamma Caravanstore care se întra pe șina are un sac și rămâne acolo.
Mai este și clasicul cort în 3 bețe și 2 ape care se montează în 10 minute, este și varianta cea mai ieftina max 200€.
Noi am optat pentru un cort complet pneumatic de la Kampa care îl montam în 15 minute și tot atât il dam jos și împăturim.
Acum sunt acele persoane care și pentru un sfârșit de săptămână pun cortul complet, noi punem cortul doar dacă stam mai mult de 5 zile într-un loc altfel nimic, asta pana acum deoarece am decis sa cumpăr o terasa pneumatica tot marca Kampa care are nevoie ne 2 minute pentru a fii pusa sus.

Multumesc de sugestii, chiar nu stiu nimic despre corturile de rulota. Sa iau rulota si vad pe urma, asta daca nu gasesc una cu cort cu tot.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Albu Alexandru  Madalin

Salutare si bun venit!:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adi Aloman

Multumesc tuturor pt primire!😁

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.