Tomescu Stefan

Acte Anglia

3 postări în acest subiect de discuţie despre Acte Anglia

Acte Anglia

Tomescu Stefan

Salut, Daca as dori înmatricularea unei rulote din Anglia care deja are numere roșii de Ro (presupun ca si Carte) in afara de contractul de vanzare cumpărare mai am nevoie de ceva? Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Adam

Trebuie să verifici dacă are carte de identitate ( obținerea costa 740 lei la RAR ) Particularitățile documentelor rulotelor de Anglia nu le cunosc dar cu siguranța s-a mai scris pe forum... 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tomescu Stefan
în urmă cu 9 ore, Stefan Adam a scris:

Trebuie să verifici dacă are carte de identitate ( obținerea costa 740 lei la RAR ) Particularitățile documentelor rulotelor de Anglia nu le cunosc dar cu siguranța s-a mai scris pe forum... 

Mersi! Credeam ca daca ai nr roșii ai trecut deja de RAR dar se pare ca nu. Ciudată legislație avem. Am verificat si nu are încă carte. Acum pt cine stie cred ca actele sunt aceleasi ca cele enumerate intr-un topic pe care l-am gasit cred ca pe acest forum . Act de vanzare, un act la notar ca nu are numere, si de verificat temeinic seria de pe axa si ce scrii in actul de vanzare. Daca gresesc vreau 2, 3 palme dar chiar nu ma pricep si le accept. Mersi. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.