EdiM

Bine v-am gasit!

5 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit!

Bine v-am gasit!

EdiM

De curând m-am alăturat și eu comunității voastre, care de mult îmi face cu ochiul. 

Am achiziționat o rulote Home Car din anul 1998 destul de bine păstrată si fara mari probleme, din punctul de vedere al unui neavizat (adică al meu)

Doresc sa fac prima iesire weekend-ul acesta la un camping situat la 15 km de mine pentru a vedea cum se comportă și a vedea ce-mi mai este necesar. 

Internet_20190620_081019_1.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_11.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_15.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_8.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_6.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_17.jpeg.jpg

Internet_20190620_081019_4.jpeg.jpg

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

:default_bun_venit: Salutare si bun venit in aceasta comunitate :salutare!: :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut!

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare @EdiM și bun venit în această comunitate! :salutare!: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

Salut, @EdiM!

 

S-o stapaniti sanatosi! Este frumoasa si aerisita!

 

Daca vrei sa ai grija de ea si sa nu scoti o avere, desfa la baie cu rabdare toate panourile pana ajungi la cadita. O scoti si o repari pe extrados cu ceva adecvat pentru fibra de sticla (exista kit-uri speciale de reparatie la magazinele auto sau bricolaj). Apoi pe partea din fata, daca raman spatii lipsa, completezi cu un material plastic asemanator, apoi finisezi toate crapaturile. Eventual, daca nu ai disponibilitatea s-o faci tu, poti duce doar cadita la un meserias local. Asa vei iesi mai ieftin decat daca ai duce rulota la un atelier specializat. In rest, am observat ca lipseste raftul de sus de la usa frigiderului. Cred ca se gaseste mai usor in comert decat un raft metalic din interior (eu am cautat sa le schimb pe ale mele si n-am gasit in stoc si/sau la pret convenabil - frigiderul meu este identic la interior cu al tau).

 

Sa va bucurati de minivacanta de proba! Toate cele bune!

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.