Alin Cogalniceanu

Salutari de la Durau

5 postări în acest subiect de discuţie despre Salutari de la Durau

Salutari de la Durau

Alin Cogalniceanu

Cu ocazia acestor zile libere de Rusalii va salut pe toți de la camping Ursuleț-DURAU

27F583EF-D7DB-4F0C-AEF3-6A34D0DE4102.jpeg

C09B0308-9F28-495C-BE00-CE837C8E5512.jpeg

BC94B2CB-FEE5-4678-85E2-762A21046456.jpeg

E8200209-CA15-4864-A7B3-871997EE17F3.jpeg

28C8DA18-FE55-477F-9DEC-4B650E37B94B.jpeg

1E5695B5-A0E5-4DD5-898A-6EF6EC045EE6.jpeg

Modificat de Alin Cogalniceanu
  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salutare. Fain locatia. Distractie placuta.:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut! Câteva informații despre camping , daca vrei:preturi, facilitati, atractii...Mulțumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Cogalniceanu

Campingul se prezinta, dupa parerea mea, foarte bine!:OK:  Ce am inteles e ca sant inca in amenajari , avand noi patroni! Dusurile cu apa calda, moderne , toalete f. cutare,  spalatorele si chiuvetele...de asemenea curate! Pe partea de camping, care e impartita in doua zone(sus, unde am stat eu si jos unde sant casutele), se poate campa oriunde, dar curent electric este doar jos!... asta nu inseamna ca nu am avut curent...rola de 20m. (job done) de la casute. Ca si preturi...30lei camper, 10lei curent!..dar puncul forte la acest camping, este peisajul...MIRIFIC:default_sun33:..avand Ceahlaul chiar in fata voastra!...Statiunea Durau e la 3/4km., unde...ca si atractii... gasiti  o mică biserică pictată de celebrul pictor român Nicolae Tonitza. Pe unul din traseele care urcă muntele Ceahlău,  puteti admira cascada Duruitoarea (25 m înălţime), cu un impresionant jet de apa şi zgomot asurzitor (de unde îşi trage şi numele).  Cam atat va pot spune despre camping URSULET...unde eu personal...m-am simtit f. bine si cu siguranta voi mai reveni!...Aaa...era sa uit!..accesul catre campig de la asfalt( cca. 150/200m.) este cam anevoios(macadam) , iar la intrare aveti un mic podet de traversat, dupa parerea mea putin cam ingust. Atentie mare la coada rulotei!  :cu-rulota:     In rest...voie buna si distractie :coffee:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.