Ciprian I.

Cumpar Autorulota va rog cititi anuntul

4 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar Autorulota va rog cititi anuntul

Cumpar Autorulota va rog cititi anuntul

Ciprian I.

Cumpar Autorulota cu alcov ( sau lift bed - care sa nu blocheze usa de la intrare ) dupa 2007 cu urmatoarele dotari:
Pat mare fix in spate, pat fix alcov (bineinteles / lift bed), dus separat, wc separat, min 5 locuri in mers in carte, frigi mare, min 7m lungime, usa acces garaj mare - ambele parti, ac min cabina plus accesorii daca are (panouri) daca nu are nu este problema. Nu vb de buget, depinde ce se gaseste ... 

DOAR IN CONFIGURATIA ASTA .... VA ROG FARA COMENTARII INUTILE

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian I.

Ms fain ... urmeaza sa fac si comenzi ... numai sa imi iau camper :(

Link către postare
Vana Petre
în urmă cu 8 ore, Ciprian I. a scris:

Ms fain ... urmeaza sa fac si comenzi ... numai sa imi iau camper :(

Anuntul la care ai reactionat nu ti se adresa direct, el apare automat la finalul fiecarui topic deschis! :coffee:

Link către postare
NRLaurentiu

Salut,  @Ciprian I.!

Vezi ca cei de la MotorHome (sau o firma adiacenta lor, nu mai tin minte exact) isi reinnoieste regulat flota de autorulote. Intra in legatura cu ei si rezerva-ti una asa cum doresti. Partea proasta este ca au doar 2-4 ani vechime, iar pretul este (inca) destul de mare.

Succes!

• Upvote 1

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Valentin Purcarea
      de Valentin Purcarea
      Halloween la Castelul Bran si Dino Parc la Rasnov.

• Dragos Olariu
      de Dragos Olariu
      Salutare și mulțumesc pentru accept!
      Sunt proaspăt posesor de autorulota Laika Kozmo 212. Mai sunt câteva lucruri de pus la punct la ea pentru a face prima ieșire. 
      Sper sa găsesc aici rezolvare pentru micile probleme pe care le întâmpin la pregătirea autorulotei. 
      multumesc! 
    • Anca Dragomirescu
      de Anca Dragomirescu
      Salutare,

va trimit mai jos linkul pe care l-am facut pentru a prezenta casuta noastra pe roti. Am finalizat zilele acestea conversia unei autoutilitare in campervan, mai exact un Citroen Jumper din 2017, Euro 6 cu aproape 275.000 KM. Am achizitionat masina din Romania la finalul lunii mai 2020 si la jumatatea lunii iunie am inceput sa lucram la conversie. Dupa aproape 4 luni in care am lucrat la conversie am ajuns si la linia de finish. A fost un proiect foarte frumos care a presupus mult timp, energie si motivatie, insa pasiunea pentru calatorii si natura ne-a ajutat sa putem sa vedem casuta pe roti terminata.

In aceasta conversie am apelat la sprijin extern in 3 puncte importante pentru noi:

1. la decupajele ferestrelor si trapelor, unde am vrut sa fie facute de persoane specializate si autorizate;
      2. la montajul panourilor solare si a echipamentelor Victron (celelalte echipamente electrice fiind montate de noi)
      3. la mobila suspendata si la fronturile de mobila (aici, desi am ajuns la concluzia ca puteam sa bifam acest punct si noi, nu am fi reusit sa ajungem la calitatea pe care ne-o doream, astfel incat ii multumim dnului. Andrei, producator de mobila, care ne-a ajutat si ne-a sprijinit la partea aceasta).

In rest, greul acestei conversii a cazut pe umerii sotului meu, Razvan, care s-a ocupat de toate aspectele, iar eu am ajutat unde am putut si mai mult cu filmatul :D

Noi suntem foarte multumiti de ce am facut si deja am scos Camper-ul la plimbare

Ganduri bune tuturor,
      Anca & Razvan

• Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Nu am să scriu prea multe, doar faptul că a fost achiziționată personal direct din Olanda și că se prezintă impecabil, cu toate că e din 1998.
      Dotări:, Trumatic C, panou solar, suspensie pneumatică, cruise control, cutie semiautomată, suport moped, VID-20200829-WA0016.mp4VID-20200829-WA0016.mp4VID-20200829-WA0016.mp4și super întreținută interior și exterior, exact așa cum îmi place mie, toate pe șasiu de Ducato 2, 8. 
      Las fotografiile să vorbească de la sine. 
      Cu interiorul.... va urma. 

• Hedes Alexandra
      de Hedes Alexandra
      Bună ziua. Suntem o familie formată din 3 copii ( 2, 4 și 6 ani) și 2 adulți. De câțiva ani visăm foarte mult la o rulotă. Nu am fost niciodată în concediu, doar mici ieșiri cu copiii și vrem să recuperăm tot timpul pierdut, în special ieșiri /concedii cu copiii.
      Avem un Volkswagen Sharan, motor 1.9  și momentan avem buget restrâns ( 10. 000 RON) și credem că nu ne ajung banii pentru o rulotă neapărat cu 2 spații de dormit, cort și celelalte necesare.
      Dorim părerea unei familii cu 3 copii și 2 adulți, să ne spună ce model au și aproximativ prețul de achiziție, ca să știm de câți bani mai avem nevoie. 
      Mulțumim frumos. 
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.