Felician

Bun găsit!

12 postări în acest subiect de discuţie despre Bun găsit!

Bun găsit!

Felician

Să trăiţi...şi să trăim cu toţii!

Sunt ialomiţean dar de peste 15 ani locuiesc în Constanţa. Mă consider un iubitor al României şi îmi place să îi regăsesc parte din frumuseţea enunţată de înaintaşii noştri. Astfel, am devenit, implicit, un iubitor de natură şi încerc să mă autoeduc respectiv să îmi educ fiica de 4, 5 ani cu privire la protecţia ei.

Consider că mediile de muncă din ce în ce mai stresante crează în noi nevoia de aplicare a unui remediu care să echilibreze balanţa psihică. În acest fel, în cazul familiei mele, momentele petrecute în natură au devenit nepreţuite. Pentru a adăuga şi flexibilitate, coroborată cu necesitatea asigurării unor condiţii de locuit personalizate, am devenit încântaţi de ideea de rulotă. 

Deşi nu am achiziţionat propria noastră rulotă (dar avem de unde să împrumutăm una) am explorat deja acest forum si am gasit foarte multe informaţii utile. Avem un VW Golf 6 Kombi şi mă aflu în faza montării cârligului. Am deja un cârlig AM pe care un Bogdan din Bucureşti (să fii sănatos, puiule, dacă citeşti asta!) mi l-a vândut ca OEM iar acum se face că nu înţelege cum să facem returul. Aştept în zilele ce urmează să mi se livreze un kitt OEM cu tot cu modulul confort.

O să fac un update după prima escapadă...probabil pe plaja Vadu pentru un bronz fără chiloţi...adică libertate deplina :la-somn:...

 

Să aveţi spor!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Salutare și :default_bun_venit: @Felician:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut!

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Fii binevenit printre noi, pentru libertate absoluta îți recomand campingurile din Croația și Franța la mare, în Austria și Germania la terme, Ungaria la Balaton.

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Flavius Ivan

:default_bun_venit: @Felician :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Popa

Bun venit @Felician :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit ín aceasta comunitate.:noroc::salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Doru A.

:noroc: @Felician si :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Felician

Bucuros de intampinare!

 

@Raul G : Croatia si Muntenegru sunt pe lista mea de ceva vreme.

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:default_bun_venit:      :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Felician

ETD pana la prima plecare cu ”casuta pe roti” (asa a denumit-o fii-mea)....3 zile. Azi am instalat tempomat Golfului. Maine definitivez legaturile electrice cu computerul masinii si ... tot maine, facem curat in rulota.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.