Peter Szombati

Pompa apa wc

9 postări în acest subiect de discuţie despre Pompa apa wc

Pompa apa wc

Peter Szombati

Salutari rulotisti,
am avut prima iesire acum de 1 mai cu rulota nu de mult achizitionata.

La aceasta ocazie am avut prilejul sa testez cam tot ce poate si ce nu poate rulota noasta.

La neajunsuri trebuie sa trec partea cu wc-ul.
Chiar daca am fost cuplat la curent si am apasat pe butonul de la wc, apa incarcata in rezervorul ei in prealabil nu se scurge in wc si a trebuit sa clatesc cu petul de 5 litri de apa.

Am citit in instructiunile wc-ului ca bazinul de apa are si el o pompa, care la mine nu functioneaza.

Poate e doar o siguranta stricata?
A mai avut cineva problema aceasta?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

      Rulota este din "94 , are datele despre ea la prezentare, are chiar si poza cu , baia , numai ca este rasturnata poza si nu se vede foarte bine ! :*

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter Szombati

Salutare

Pompa la wc este electrica. Are o rotita care mai intai trebuie invartita (se deschide capacul wc-ului) apoi pe aceeasi rotita scrie pe germana si engleza "apasare ptr spalare". Eu cand apas nu face nimic. Nici macar nu aud un motoras care sa lucreze. rezervorul de apa l-am umplut cu ca. 15 litri de apa + lichid albastru ptr wc, dar degeaba.

Da, in partea stanga are un locas in care intra hartia igienica. Unde gasesc pompa de la rezervorul de apa si cum imi dau seama daca e stricata sau nu?

Fac maine o poza mai buna ca cea anterioara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter Szombati

Precizez ca nu am inca baterie pe rulota. Curent am doar daca ma conectez la o sursa de curent. Anul acesta ramane asa, anul viitor urmeaza modificarea cu bateria proprie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Cristea

Buna seara , eu am avut aceasi problema, in cazul meu a fost siguranta de sub toaleta, daca te uiti dupa ce scoti recipientul de golire dedesubt o sa gasesti o siguranta fuzibila, daca e arsa doar o schimbi, daca nu e posibil sa fie pompa.

Pompa o vezi daca scoti hartia igienica si suportul ei afara.

Daca pot sa te ajut contacteaza-ma eu sunt din Sibiu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter Szombati

Unde gasesc siguranta ca sa o verific?

Cat ma costa bateria si tot tacamul ptr ea?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelian Ovreiu

Daca tot nu merge dupa ce verifici tot ce ti s-a recomandat, ultima varianta ar fi microcontactul care poate fi defect, asa cum l-am avut eu.

Se afla intre vasul WC si rezervorul colector, fiind actionat de acea rotita de care ai pomenit.

Mecanism Moon Grey

Si rezistenta se afla tot pe mecanismul Moon Grey.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Marius (mass)

Te rog sa postezi la sectiunea de vanzare toate piesele si accesoriile disponibile , pe categorii ( electrica , apa , sasiu, etc...)

Daca topicul este pentru pompa de apa WC sa nu amestecam baterii si alte electrice si/sau electronice pe aici .

Merci !

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator...

Adrian daca te uitai putin mai sus vedeai ca omul a intrebat despre asa ceva aici si cred ca trebuia sa raspund.

Citez:

Cat ma costa bateria si tot tacamul ptr ea?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.