Chircu Florin

Circuit de Paste si 1 mai

4 postări în acest subiect de discuţie despre Circuit de Paste si 1 mai

Circuit de Paste si 1 mai

Chircu Florin

Buna ziua,

Intentionez cu ocazia zilelelor libere de Paste si 1mai sa ajung in Albania pe ruta Bulgaria - Macedonia - Albania. Mai este cineva interesat? 

Ceva sfaturi pentru Macedonia si Albania mi-ar prinde bine.

Va multumesc!:autorulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Mihaila

In 2017 am facut un tur in Balcani, cu oprire in Macedonia, la Skopje si Ohrid... Impresiile sunt in link-ul urmator

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cojocaru Andrei

Salut,

Eu am fost vara trecuta este adevarat fara rulota, la dus am fost pe ruta Bucuresti - Ruse - Sofia - Skopie - Vlore (Albania) la intoarcere am venit prin Grecia: Vlore - Salonc - Sofia - Ruse - Bucuresti.

In Macedonia motorina, , țigările si băutura sunt foarte ieftine nu te oprește nimeni în trafic, traficul în Albania noua ni-sa părut infernal....

In Albania totul este foarte frumos, peisaje, mâncare buna si ieftina, oameni primitori, stațiunea în care am fost noi, Vlore era în reconstrucție. Ca exemplu,  o masa la o cherhana 65 de lei pentru doua persoane un platou imens de peste si fructe de mare.

Eu recomand tuturor Albania in loc de Grecia, vara asta am sa ma documentez mai mult de zonele de camping sau off-camping de pe litoralul Albanez si intetionam sa plecam in 2020, momentan suntem fixati pe grecia la vara, pentru prima iesire cu rulota la mare. 

Cand am mers sa vizitam parcul natural Orikum am vazut ceva rulote si autorulote parcate direct pe plaja in aceasta zona: https://goo.gl/maps/kzeFT16BKju

Noi am avut o vacanta minunata in Albania!

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos Ciobanu

Salutare,  

La bulgari drumul este bun, in Macedonia ai cam 60km de drum cu denivelari si gropi(pana la autostrada), apoi este ok.Este bine sa schimbi bani imediat dupa vama, taxa de autostrada se plateste doar in dinari.

Drumuri bune!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.