Traian M

Scoala Soferi Categoria BE Bucuresti

4 postări în acest subiect de discuţie despre Scoala Soferi Categoria BE Bucuresti

Scoala Soferi Categoria BE Bucuresti

Traian M

Doresc sa imi iau categ. BE. si nu stiu ce scoala de soferi sa aleg in Bucuresti.

 

Ma puteti ajuta cu cateva recomandari din experienta proprie?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vlad Iliescu

Eu am facut la Auto General, in zona Timpuri Noi. Pot spune ca mi-am irosit 2 luni din viata pentru o litera din alfabet. Trebuie sa te astepti din partea militienilor la aceeasi atitudine si pretentii absurde la examen ca si pentru un novice de 18 ani. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru
în urmă cu 9 ore, Traian M a scris:

Doresc sa imi iau categ. BE. si nu stiu ce scoala de soferi sa aleg in Bucuresti.

 

Ma puteti ajuta cu cateva recomandari din experienta proprie?

Vrei categoria BE sau B96

 

f) categoria B:
1. autovehiculul a cărui masă totală maximă autorizată nu depășește 3.500 kg și al cărui număr de locuri pe
scaune, în afara conducătorului, nu este mai mare de 8;


2. ansamblul format dintr-un autovehicul trăgător din categoria B și o remorcă a cărei masă totală maximă
autorizată nu depășește 750 kg;

 

(3) Persoanele care posedă permis de conducere categoria B au dreptul de a conduce ansamblurile de
vehicule prevăzute la lit. f) pct. 3 din anexa nr. 1, în cazul în care ansamblul depășește 3.500 kg, numai
dacă fac dovada că au absolvit un curs de formare în cadrul unei unități autorizate de pregătire a
conducătorilor de vehicule


g) categoria BE: ansamblul de vehicule a căror masă totală maximă autorizată depășește 4.250 kg, format
dintr-un autovehicul trăgător din categoria B și o remorcă sau semiremorcă a cărei masă totală maxim
autorizată nu depășește 3.500 kg;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

@Draghiciu Dumitru.

categoria BE: ansamblul de vehicule a căror masă totală maximă autorizată depășește 4.250 kg, format
dintr-un autovehicul trăgător din categoria B și o remorcă sau semiremorcă a cărei masă totală maxim
autorizată nu depășește 3.500 kg;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.