Cristian A

Pentru biciclistii cu rulota

6 postări în acest subiect de discuţie despre Pentru biciclistii cu rulota

Pentru biciclistii cu rulota

Cristian A

Azi cautam ceva prin Decathlon si mi-a sarit in ochi produsul acesta.  Producatorul se lauda ca produce 550W, daca pedalezi bine. Sa inteleg ca daca pedalezi o ora e echivalentul a 5 panouri si jumatate de 100W daca incarca la maxim.  Pentru cei care le place pedalatul....

IMG_20190125_124508.jpg

IMG_20190125_124515.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ilie Minea

Ora, respectiva, se poate  imparti in 2-3 secmente? Rezultatul mai este acelasi , ca atunci cand se pedaleaza o ora continu? La o ora continu, deja suntem ciclisti profesionisti, nu cred ca este cazul multora dintre noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Am inteles ca produce 550W la maxim. Pedalezi la maxim 15 minute, produci 550W pe parcursul celor 15 minute. Pedalezi la jumatate de turatie 15 min, produci 275W, constant,   in a acele 15 min. Asa mi-a explicat cel din magazin. Acum, intrand pe site-ul lor, si citind mai multe, nu mai sunt atat de convins. De fapt, nu mai sunt convins deloc. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

50 km/h la nivel 7 ????????? timp de 1 ora ?????? :default_109: no way... :) cred ca Lance Armstrong ar plange in pumni de ciuda vazand o asemenea performanta :) 

Un ciclist obisnuit, pe sosea, dupa o ora de pedalat obtine o medie de 20 km/h. Daca are ceva antrenament, ceva mai mult, tot pe sosea, obtine cam 30-35 km/h. Dar 50 ? Nivel 7 ? - adica urcand un munte ? 1 ora ?... simpatica reclama producatorului :):):)

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

La vale 70, depasesti 550.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandu Silviu

detin produsul pentru antrenament dar nu poti obtine aceleasi performante ca pe strada. stand pe loc si pedaland transpiri foarte tare. Nu stiu daca poti zice ca obosesti fizic ci mai mult psihic. te enervezi de cat transpir, chiar si cu ventilator in fata.

Pe strada fac lejer 40-50km iar la acesta m-am limitat la 20-30km.

Sfatului meu... mai bine panouri sa incarce rulota pana faci tu cateva ture cu bicicleta ;) :D

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.