Sebastian Gansca

Bine v-am gasit

10 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit

Bine v-am gasit

Sebastian Gansca

Salut,  

 

Ma numesc Sebastian Gansca, din Brasov, si sunt in proces de achizitionare a unei autorulote. 

Dupa o vacanta in Spania cu autoruloata unor prieteni si dupa mai multe cautari si investigatii am decis sa cumparam o autorulota.

 

In primul rand imi doersc sa ma ajutati cu sfaturi si feedback in achizitionarea autorulotei, urmand ca apoi sa trecem la alte subiecte :)

 

Multumesc

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Bun venit în această comunitate @Sebastian Gansca și succes! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel.Gabriela

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit: Salutare si bun venit in aceasta comunitate. Mult success la gasirea:autorulota: mult dorite.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit :salutare!:si bafta! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Ioan MURESAN

Ca si proaspat proprietar al unui camper din 2016, te sfatuiesc pentru primii pasi sa iti calculezi bugetul si sa stabilesti configuratia care te intereseaza ( numar locuri de dormit, numar centuri, dispunere paturi, motorizare ), ulterior sa stabilesti cu cineva care stie cu ce se mananca rulotismul ? care ar fi dotarile minime cu care sa cumperi rulota ( marime frigider, dispunere paturi, sistem de incalzire stationar, panouri solare, etc )

 

Pe Olanda gasesti campere mai vechi de 2010 foarte multe, pe Germania sunt mai noi, insa se pare ca nemtii , unii dintre ei, sunt foarte neseriosi. Dupa 2 vizite la 2 dealeri cu care am vorbit din Ro, am avut dezamagiri foarte mari. Camperele nu corespundeau conform anunturilor, desi stabilisem data cand voi veni, nu erau la ei cele pe care imi promisera sa le vad.

 

Mai multe, pe sfaturi achizitie ....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Angel
  • Bun venit! Mult succes in achizitionarea camperului. Am vazut multe campere si in Italia, problema e ca sunt cam rupti de realitate cu preturile, sunt ca si la masini, cam mari, insa daca cauti mai mult timp e posibil sa se si iveasca ceva mai avantajos, unii am vazut ca chiar le intretin maniacal , in garaj tot timpul, eventual sunt si site-uri de licitatii de bunuri confiscate pt datorii, unde am mai vazut din când in când si campere. Daca ar fi de achizitionat din Italia , mai e de discutat si despre acte , cum sa le faci sa nu cheltui inutil sa faci ”passaggio di proprieta ”, ci sa o radiezi direct pt export.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.