Dorin Oprescu

Sfaturi achizitionare autorulota

6 postări în acest subiect de discuţie despre Sfaturi achizitionare autorulota

Sfaturi achizitionare autorulota

Dorin Oprescu

Salutare dragi colegi !

 

La Multi Ani ! De ceva timp eu si sotia ne tot gandim ca ar fi fain daca am avea o autorulota sa putem calatori in voie cu micutul nostru de 1 anisor. Nu prea stiu ce ar fi  esential sa aiba o autorulota dar stiu exact de ce avem nevoie noi. 

- baie (wc+dus cu apa calda oricand )

- bucatarie (aragaz+chiuveta+frigider)

- locuri cu centuri (4-6)

- spatiu de dormit ( unpat de 2 persoane deasupra si in spate o zona de "living" cu canapele care sa se converteasca intr un pat matrimonial plus scaunele de pe interval cu centuri care au masuta si se convertesc in ceva pat)

- incalzire ( vrem sa stam fara probleme iarna , mai mult de 1-2 saptamani )

- consum (din ce am vazut , marea majoritate consuma in jur de 10 litri / 100 km ) 

 

Ca si modele ne gandeam la varianta 1994-2003 sau 2003-2006 

Sincer sa fiu ca si mobilier imi plac mai mult cele din  2003-2006  decat cele mai vechi . As fi ales mai veche din considerentul ca motoarele 1.9 TD de pe fiat ducato nu au asa multa electronica ca cele de generatie mai noua

Din gama 2003 - 2006 nu stiu care motoare sunt mai fiabile. Recunosc ca am vazut ca predomina cele cu motor 2.8 JTD (iveco) . Cat sunt de fiabile sau ce ar fi de ales in aceasta gama . As prefera sa imi raspunda cei care au pentru a sti si ce dificultati as putea intampina pe parcurs

 

Nu stiu , daca aveti voi sfaturi si indicatii le primesc cu drag . 

Aaa .. si inca ceva , cat ar trebui sa ma astept sa platesc pentru variantele mai sus mentionate . Cam pe unde se situaeaza adevaratele preturi dupa parerea voatra 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut @Dorin Oprescu :default_bun_venit: fii bine venit in aceasta comunitate. Vezi ca sunt cateva regulamente pe forum te rog sa citest  pe ele. Bafta la gasirea camperului dorit.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

SALUTARE DORINE

EU DEJA SINT LA A DOUA AUTORULOTA SI DACA VREI SUNA-MA FINDCA MAI BINE VORBESC DECAT SA PIERD TIMPUL CU SCRISUL.

TEL. 0740 976 721

POT SA ITI DAU MULTE SFATURI

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Dorin Oprescu inainte de a aștepta sfaturi sau comentarii de la colegi, te rog te preźinți să ne spui căteva cuvinte despre tine în secțiunea Prezentare membru, unde ar fi trebuit să fie prima ta postare!

Deasemea, dacă răsfoiești cu răbdare paginile din forum, o să fii surprins câte răspunsuri vei găsi la întrebările tale...:multumesc!:

@MARIAN JIANU 

Gabi, te rog să scrii normal, nu cu majuscule, pentru că cineva va trebui să corecteze în spatele tău și sunt sigur că ar putea face altceva in acest timp,  mult mai plăcut! :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

Scuze Dane :bere:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.