Cosma Laurentiu Ionut

Cate rezervoare de apa mi-ar trebui pt off-camping

3 postări în acest subiect de discuţie despre Cate rezervoare de apa mi-ar trebui pt off-camping

Cate rezervoare de apa mi-ar trebui pt off-camping

Cosma Laurentiu Ionut

Am achizitionat de curand o rulota englezeasca compass-rallye 524 in scopul utilizarii in zone de off-camping.Fiind prima mea rulota nu-mi prea dau seama de ce probleme as putea avea la prima campare de acest gen.Daca cineva m-ar putea ajuta cu un raspuns pt ca sant un pic nelamurit de ce am doar 2 rezervoare unul fiind pe roti iar altul este folosit la colectarea apei de la toaleta si presupun si de la dus.Mentionez ca nu stiu unde ar trebui sa fie rezervorul de apa curata fix si nici celalalt cilindric mobil care dupa cum am vazut la alte rulote se monteaza in afara rulotei

Modificat de Cosma Laurentiu Ionut

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Rezervorul cilindric care se pune în afara rulotei ar fi trebuit să îl primești la cumpărarea rulotei, dacă nu l-ai primit va trebui să îl achizitionezi ..... rezervor de apă curată fix in rulotă caută pe sub banchete să vezi dacă ai sau nu ..... cele două pe care le ai se pare că sunt ambele de apă gri (murdară) ..... dacă pui câteva poze ne putem da seama mai bine ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosma Laurentiu Ionut

@Flavius Ivan ok  multumesc am inteles, dupa cate imi dau seama rulota mea nu are decat un singur rezervor de apa murdara.Va trebui sa fac rost de celelalte recipiente sau sa pot adapta altele care se pot incadra in spatiul disponibil de sub canapele.Cel mai simplu ar fi sa incerc aici pe forum sa gasesc o persoana in zona mea(Ploiesti)care se ocupa de intretinerea rulotelor pt ca mai are si alte probleme de pus la punct cum ar fi pompa de apa, boilerul si cine stie ce o sa mai gasesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.