Eugen David

Vand rulota ELLDIS WHIRLWIND XL

5 postări în acest subiect de discuţie despre Vand rulota ELLDIS WHIRLWIND XL

Vand rulota ELLDIS WHIRLWIND XL

Eugen David

La rugămintea unui coleg de pe forum rulote @Slobodan,  prin amabilitatea mea postez anuntul unei rulote de vanzare!

Rulota este înmatriculata in RO jud TM!

Rulota înmatriculata pe numele lui, se oferă fiscal fără probleme!

Se poate vedea si "ridica" de la locuința lui din Sanicolaul Mare/Timis!

Locuind la curte, rulota dupa cum se vede intr-una din poze a fost ținută sub acoperis, nu a plouat-o nu a nins-o nu a fost roua de dimineata pe ea, vorbind la stationar la domiciliu!

A fost folosită ocazional la iesiri pentru pescuit pe Dunăre  cateva iesiri 1, 2 pe an la Herculane, cate "un Felix" si mai rar vorbind de ani, la mare!

Acum  unde sa si folosesti rulota? După o vârstă nu-ti mai permiți să "faci o Grecie, o Turcie" ci doar asa pe langa casa!

Deci rulota se afla-ntro stare foarte buna, n-are infiltrați ori ceva de genul, o vinde pur si simplu ca "i s-a pus pata si basta!"

Ca si dotari, ce sa mai vorbim la rulotei englezești, au cam de toate, nu găsești vreuna fără dotările clasice si uzuale, dar are mult mai multe  si anume, incerc sa enumăr câteva!

In primul rand dispune de cauciucuri foarte bune, astea nu sunt dotari dar asta-i altă discuție, roata de rezerva, cablu de alimentare la 220v.

La interior dispune de cele 2 banchete in partea din fata ce incadreza o noptiera specific rulotelor din UK, banchete ce se pot transforma intr-un pat matrimonial!

Aragaz cu 3 ochiuri, cuptor,   grill, frigider mare cu congelator mare functional pe toate cele 3 cai(220v, 12 v, si gaz).

De asemenea dispunând de o baie cu wc fix având golire exterioara are si boiler pe gaz, deci apa calda la baie si la bucatarie distribuita cu pompa de apa la 12v!

Încălzirea rulotei este asigurată de o soba pe gaz  model Turma!

Iluminatul interior si exterior la 12 v, asigurat de o baterie in stare buna!

Dispune si de instalație electrica (lumină si prize) la 220 v pentru cazul in cate este racordarea la rețeaua electrică!

No ca era sa uit, dispune si de un cort frumos pe toată lungimea rulotei, cort ce se vede montat intr-una dintre poze!

De asemenea o scara de acces în rulota!

Normal că dispune si de o butelie de gaz, astfel cum?

Poi sunt destui ca nu dau butelie, normal sa nu poata face proba funcționarii "agregatelor",   deci rulota nu se vinde fata a fi făcută proba si demonstrată funcționarea dotărilor! Este in curte, are curent la 220 v, are gaz in butelie, are curent in baterie, deci cina va oprește să nu faceti proba, sa nu cereți să vi se facă proba? Nu este adusa acum si nu este sigur că merge ori nu! Pur si simplu functioneaza totul!

Apropo,  geamurile rabatabile cu plase(rulouri) pentru insecte!

Uite v-am omis se-ntreb, despre trapă, în mod sigur are una dar in mod cert trebuie să dispună si de de-a de-a dou-a in baie, asta si ne-am mai omis eu întrebați-l pe proprietar!

Proprietar ce răspunde la tel: 0722 157 256  ori 0730 224 277.

Este colegul nostru, după cum am mai spus,   @Slobodan

Pretul de vanzare este de 2300 de euro usor discutabil!

Deci mult mai multe detalii si informatii aflati sunând la numerele afisate!

Colegului îi doresc vanzare rapida, "marfa este buna" , iar cumpărătorului îi doresc drumuri bune cu vânt din spate!

Câteva poze acum, dar mai revenim! Numai de bine si toate cele bune!:OK:

 

IMG-20181023-WA0009.jpg

IMG-20181023-WA0010.jpg

IMG-20181023-WA0008.jpg

 

IMG-20181023-WA0006.jpg

IMG-20181023-WA0005.jpg

IMG-20181023-WA0003.jpg

IMG-20181023-WA0004.jpg

IMG-20181023-WA0002.jpg

IMG-20181023-WA0001.jpg

IMG-20181023-WA0007.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Bafta la vanzare.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut, Eugen!

 

Ai omis anul fabricatiei.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
13 minute în urmă, NLaurentiu a scris:

Salut, Eugen!

 

Ai omis anul fabricatiei.

 

Asa este Laurențiu, ai dreptate, am omis eu mai multe, cu intentie ori fara, dar sunt numerele de telefon ale lui @Slobodan si se poate întreba orice! :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salutare :rulotisti:

Rulota a fost vândută!

Se poate închide topicul!

Multumim! :salutare!:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.