Liviu Maciuceanu

Prima mea rulota-prima iubire(defapt a doua) :) Avondale Rialto 480-2

25 postări în acest subiect de discuţie despre Prima mea rulota-prima iubire(defapt a doua) :) Avondale Rialto 480-2

Prima mea rulota-prima iubire(defapt a doua) :) Avondale Rialto 480-2

Liviu Maciuceanu

Bucătărie : aragaz , cuptor , grill, chiuveta , apa caldă, frigider mare pe gaz, 12v , 220v , spații depozitare .
Baie: wc cu flush ( curatare cu apa ) si golire pe exterior , chiuveta , duș cu apa calda ( instant pe gaz sau 220v )
- jaluzele reflectorizante si please antiinsecte si la ușă intrare. 
- batterie proprie 12 v pe gel 
- 2 butelii gaz
- bidon apa menajera 40 lt cu carucior
- pompa apa 12v
- cablu 220 v- 10 m
- roata rezerva 
- INCALZIRE carver 4000 Fanmaster cu ventilatie prin tubulatura in toata rulota functional pe gaz si 220 v. 
- TV 12 v, receiver satelit
- radio mp3, cu card si usb.
- Cort mare pe toată lungimea rulotei (poate fi folosit ca terasa), stare excelentă , arată ca nou, cu anexa dormitor 2 persoane , apărătoare roti, cuie, masa mare si scaune .
MOTOR MOVER Cu telecomanda
Cupla antibalans alko
Aer conditionat portabil. 

ca si rectificari dupa ce am cumparat-o, am reinnoit siliconul de la bucatarie si baie in locurile unde era dezlipit, am schimbat becurile g4 din halogen in led. 

Untitled.jpg

WhatsApp Image 2018-09-16 at 21.42.40(1).jpeg

WhatsApp Image 2018-09-16 at 23.21.32.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-16 at 23.21.11.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-16 at 23.20.47.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-16 at 21.42.40.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-17 at 10.45.52.jpeg

Modificat de Liviu Maciuceanu
  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

S-o stăpâniți cu drag! :noroc:

Drumuri bune și vacanțe minunate! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Să o stăpâniți sănătoși, să aveți vacanțe plăcute și numai drumuri bune cu :cu-rulota: :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Frumoasă rulota. Să aveți noroc de ea și să o folosiți sănătoși și fără probleme în cât mai multe ieșiri reușite. :noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel.Gabriela

Sa o stapaniti sanatosi!

 

:default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Foarte frumos, bine dotat. Sa o stapaniti sanatosi, multe vacante si drumuri bune sa aveti cu noua:cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

S-o stapaniti sanatosi si numai drumuri bune sa aveti !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Sa va bucurati de ea!!!:noroc::default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Frumoasa si dotata. Sa va bucurati de ea in locuri minunate! :cu-rulota:

Dupa cum ziceai intr-un alt topic, este sora mai mica a rulotei mele.

Cel mai mare incovenient al acestui model(din punctul meu de vedere), este portbagajul din fata care este mic. sunt cutios daca si la tine este la fel. Oricum gura de incarcare fiind la fel, este destul de greu sa bagi ceva in el (ma refer la scaune, masa, si alte lucruri carora le statea bine in portbagaj.

In rest, mobila si finisaje de lemn, de calitate, echilibrata, dotata si cocheta. :default_emoticons-animated-3:

Am si o urma de invidie, deoarece eu nu am mover. :noroc:

Sunt curios ce masa proprie ai, si ce MMA.

Daca nu este inmatriculata, cand faci RAR-ul, du-te cat mai gol, sa nu patesti ca mine. am facut rar-ul dupa o iesire, si am ajuns acolo cu doua butelii pline, scaune, vesela etc, iar in loc de 950  kg, am masa proprie de 1100. :default_109:

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

@Bogdan C. culmea este ca in fata am o masa, doua scaune, cortul cel mare, cortul mic de 2 persoane si toate fiarele de la corturi. cablul electric. mma 1120, masa proprie 975. moverul nu prea este folosit... o urnesc usor in protap doi oameni. sunt curios daca existe pe piata vreo prelata pt casuta mea... cam complicat cu antena aia sus pe ea...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Sa o stapanesti sanatos. Frumoasa rulota si dotata. Drumuri bune

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.
La 19.09.2018 la 0:03, Liviu Maciuceanu a scris:

@Bogdan C. culmea este ca in fata am o masa, doua scaune, cortul cel mare, cortul mic de 2 persoane si toate fiarele de la corturi. cablul electric. mma 1120, masa proprie 975. moverul nu prea este folosit... o urnesc usor in protap doi oameni. sunt curios daca existe pe piata vreo prelata pt casuta mea... cam complicat cu antena aia sus pe ea...

    Pelata gasesti la Exis. Masori rulota si vezi pe site ce dimensiuni apropiate gasesti. Antena e oricum doar de decor si este relativ usor de demontat, ramanand doar suportul acesteia pe rulota. Spun relativ deoarece antena propriuzisa este peinsa in suport cu doua imbusuri, care eu nu am reusit sa le desfac, fiind blocate de trecerea vremii si de faptul ca la montarea antenei, acestea au fost directionate in fata. :default_109:

La locul meu de parcare, ar fi fain un mover, deoarece uneori curtea este cam ocupata si trebuie sa fac o gramada de manevre, atat cu masina cat si manual. Rulota mea este la fel, bine echilibrata si se manevreaza usor, dar una e cand pui umarul, si alta e cand impigi o telecomanda...

Rulota a fost luata la un pret decent, insa actele si investitiile ulterioare au ajuns sa ma duca undeva la pretul pietei sau peste.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Neaparat sa ai C-uri la ea. Am vazut saptamana trecuta intamplari nefericite din cauza ca omul avea anvelope normale (ce-i drept si cam vechi). I-au puscat doua din Prahova pana la Mangalia. Bine cu nu a avut si alte daune sau necazuri...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

weekendul asta am mai facut cateva upgrade-uri... am achizitionat de pe ebay un tuner dvb-t2 hd care merge la 5v si care se intelege foarte bine cu antena activa care deja era pe rulota. Prinde 12 posturi gratuite(9 romanest isi inca vreo 3 sarbesti) dintre care si tvrhd. Pe langa tv tuner am achizitionat si un tv nou nout led care l-am incadrat perfect in peisaj cu ajutorul unui suport de perete cu brat. bineinteles ca tv-ul merge la 12v. un Starlight de 22 inch mai usor decat suportul:) Vreau sa ma pregatesc incet incet pentru iesiri offcamping. 

IMG-20190310-WA0010.jpeg

IMG-20190310-WA0008.jpeg

IMG-20190310-WA0006.jpeg

IMG-20190310-WA0004.jpeg

IMG-20190310-WA0000.jpeg

IMG-20190310-WA0001.jpeg

Modificat de Liviu Maciuceanu
Am adăugat poze
  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Florean

frumos!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:OK::bravo:SUPER casuta !!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

poze cu tunerul

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
în urmă cu 1 oră, Liviu Maciuceanu a scris:

poze cu tunerul

 

Poti specifica de unde l-ai achizitionat/pret?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu
în urmă cu 2 ore, Alin Opran a scris:

 

Poti specifica de unde l-ai achizitionat/pret?

ebay pret 19 usd cu tot cu transport. venit in 30 zile...mi s-au lungit urechile pana a ajuns :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu
La 20.09.2018 la 10:46, Bogdan C. a scris:

Neaparat sa ai C-uri la ea. Am vazut saptamana trecuta intamplari nefericite din cauza ca omul avea anvelope normale (ce-i drept si cam vechi). I-au puscat doua din Prahova pana la Mangalia. Bine cu nu a avut si alte daune sau necazuri...

apropo pe rulota am 165/80/r13 reinforced cu indice de viteza 87R. crezi ca sunt ok? asa a venit din anglia. si acolo a fost tot timpul intr-un parc de rulote care le facea si reviziile.

Modificat de Liviu Maciuceanu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
54 minute în urmă, Liviu Maciuceanu a scris:

mi s-au lungit urechile pana a ajuns :)

 

Deci a venit din China :amuzat:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

dap.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Tot legat de achizitia DVB-T2 @Liviu Maciuceanu.

De ce l-ai achizitionat? :nedecis: Televizorul achizitionat de tine are tuner incorporat DVB-T care, din cate stiu, este capabil sa "prinda" posturi digitale transmise terestru in RO, inclusiv in format full hd ca TVR1 si ProTV...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu Maciuceanu

pai... eu ma refer la posturile GRATUITE care se transmit in format DVB-T2 si care le prind cu antena activa de pe rulota. Deci nu am nevoie de abonament la tv prin satelit gen focus sat. Tv-ul nu are dvb-t2.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.