Mihai Bucur

Valea Cerbului- Camping/offcamping

2 postări în acest subiect de discuţie despre Valea Cerbului- Camping/offcamping

Valea Cerbului- Camping/offcamping

Mihai Bucur

Va salut! Eu sunt autorulotist incepator:default_big_grin: si vreau sa trag o fuga in renumita zona Valea Cerbului. Mentionez ca nu am fost niciodata acolo si nu stiu cum e. As dori daca stiti sa imi lasati coordonatele GPS pt un punct bun de campare din acea zona, preferabil off-camping, dar poate fi si in camping. Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vana Petre

Salut...Gasesti zona pe Google Maps ca sa ai traseul pana acolo...alte coordonate nu-ti mai trebuie. Odata ajuns acolo o sa gasesti o multime de oameni campati cu corturi, rulote autorulote si iti cauti un loc potrivit vazand la fata locului ce "mai exista liber" si discutand cu cei de acolo...atentie unde campezi, in fiecare seara/noapte locul e "vizitat" de ursi, de aceea e bine sa discuti cu cei de acolo sa vezi pe unde vin/trec ursii sa nu campezi pe "traseul" lor. Vezi ca exista pe aici mai multe postari legate de locatie dar, cu siguranta vei primi si detalii mai recente de la alti colegi care au fost de curand pe acolo...eu n-am mai fost de vreo 2-3 ani, dar am inteles ca tot cum ti-am descris mai sus este. Acolo sunt persoane (pensionari) care vin cu rulotele din primavara si pleaca toamna...o sa-ti dai seama dupa "constructiile" amenajste ad-hoc in jurul rulotelor...vazusem la unii ca-si inchisesera perimetrul si-si facusera portita/gardut la intrare cu pietre de rau si ciment, isi plantasera flori, etc.

Una peste alta e frumos!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.