Angheli Catalin

Salut pe toata lumea !!

21 postări în acest subiect de discuţie despre Salut pe toata lumea !!

Salut pe toata lumea !!

Angheli Catalin

Numele meu este Catalin, am 47 de ani si sunt din Ploiesti.

De mult cochetez cu ideia de a intra in randul rulotistilor. Inca nu am un astfel de "utilaj" dar am intentia sa achizitionez unul in perioada urmatoare.

Ca si hobby pot sa enumar: calatoriile, off road-ul si alte ocupatii ce tin de mijlocul naturii si in afara soselelor........

Trebuie sa ma lamuresc intai cum este sa mergi cu rulota, motiv pentru care am de gand sa inchiriez una. Ca si masina de tractare voi folosi un Range Rover(modelul P38).

Astept sfaturi de la voi.....

 

Cu stima...

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Bun venit pe forum.:default_bun_venit:Spor la achizitie, si eu am avut Range P38 cu motor 2.5 diesel de bmw cu cutie manuala, poti sa tragi fara problema cu ea.:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Angheli Catalin

Salut Fejer, RR meu are tot motor de 25 insa cu cutie automata. Stiu ce poate...a facut off road greu pana acuma....Este o masina serioasa si ma bazez pe ea ! Sa vad ce fac pe mai departe si asupra carui model de rulota ma voi apleca !

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit printre noi! :salutare!:

Aici vei gasi informatii utile tie, desprinse din experienta multora dintre colegi, legate de tot ce te intereseaza.

Numai bine! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Angheli Catalin

Multumesc pentru urari Petre, de asemenea si lui Flavius. Avand in vedere faptul ca esti din Ploiesti, Flavius, poate imi indrumi si mie primii pasi in domeniul asta....

Modificat de Angheli Catalin

Distribuie această postare


Link către postare
Alin Ifrim

Bun venit dl. Angheli. Sunt Alin Ifrim, din Buzău, am colaborat anul trecut, parca. Maine ar trebui sa ajung prin Ploiești sa masor ceva, dacă vreți sa povestim de rulote, ne auzim, numai bine. 

Distribuie această postare


Link către postare
Angheli Catalin

Salut Alin ! Mi-ar placea sa ne auzim. Vorbim la telefon in cursul zilei de maine.

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Bednar

Salutare si bne ai venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Flavius Ivan
în urmă cu 8 ore, Angheli Catalin a scris:

Multumesc pentru urari Petre, de asemenea si lui Flavius. Avand in vedere faptul ca esti din Ploiesti, Flavius, poate imi indrumi si mie primii pasi in domeniul asta....

Cu cea mai mare plăcere, oricând, răspund la telefon și discutăm :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:default_bun_venit:.  :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Loredana Craciunoiu

Bine ai venit! O sa iti placa foarte mult cu rulota :)

Vacante placute!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare @Angheli Catalin și bun venit alături de noi, în această comunitate! :noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Angheli Catalin

Multumesc tuturor pentru urarile de bun venit !!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai A.

Salutari si din partea mea - cu intarziere! :D. Bine-ai venit.

Distribuie această postare


Link către postare
Angheli Catalin

Iata ca dupa cinci ani, am reusit sa imi achizitionez o rulota, in sfarsit. Niciodata nu e prea tarziu!

Este vorba de un FENDT 410 fabricat in 2008. In acest moment se afla la iernat intr-un garaj al unui nepot, care este si el rulotist.

Pe viitor  vreau sa-i fac o revizie generala (din bara in protap:default_big_grin:) astfel incat sa am siguranta ca circul in siguranta pe drumurile publice. In acest sens caut un service pentru rulote, competent, astfel incat sa fiu sigur ca s-a facut treaba de calitate. Astept de la voi sugestii pentru o astfel de operatiune, evident, in zona mea : Ploiesti.

Mi-am obtinut si categoria BE extins pentru permis, astfel incat sa pot trage ansambluri pana la 4250kg. Astfel am sa trag rulota momentan cu un Range Rover P38.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Felicitări pentru achiziție Cătăline și vă dorim să vă bucurați de ea în cât mai multe ieșiri reușite❗️:noroc:

Așteptăm să ne încânți și cu câteva fotografii. :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Lungu Marin

Sa o stăpânești sănătos!

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Angheli Catalin și felicitări pentru achiziție! Să aveți parte de ea! 

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

Sa aveti parte de ea!!!:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.