F.Cristian

Cum platesti avansul din lei in Euro intr-un cont din afara?

3 postări în acest subiect de discuţie despre Cum platesti avansul din lei in Euro intr-un cont din afara?

Cum platesti avansul din lei in Euro intr-un cont din afara?

F.Cristian

Salutari stimati colegi.

 

Vreau sa va recomand o metoda ieftina de a face transfer de bani din cont in cont (nu plata on-line!!!).

 

Pentru ca taxele sunt destul de mari daca faci plata interbancara si in moneda diferita, poate va ajuta informatia urmatoare. Pentru o taxa destul de mica (aproximativ 6 lei pentru 50 Euro, aproximativ 9 lei pentru 80 de Euro - aceste exemple le am pana acum) puteti folosi serviciu celor de la TransferWise. Metoda este folosita de mine si de alti colegi si este de incredere, functioneaza.

 

Pentru cei ce nu stiu, de exemplu, un transfer interbancar din lei in Euro la BTRL are comision minim 15 Euro. La alte banci nu stiu.

 

Asadar, aceasta metoda v-o recomand s-o folositi atunci cand aveti de platit de exemplu un avans pentru camparea in Grecia, voi aveti contul in lei iar grecul in Euro. Si vrea banii in cont.

 

Daca folositi aceasta metoda sau ati folosit-o, puteti sa impartasiti experientele avute.

 

De bine!

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Mulțumim de informație @F.Cristian ! 

Am mutat postarea aici, pentru a fi mai la vedere față de "Off-topic"...:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
F.Cristian

Da, multumesc si eu!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.