Catalin Iacob

Problema scurgere rulota

7 postări în acest subiect de discuţie despre Problema scurgere rulota

Problema scurgere rulota

Catalin Iacob

Buna , am cumparat recent o rulota si am vazut ca are o scurgere infundata pe lateral , este ok daca este asa ?

20180626_141742.jpg

20180626_142708.jpg

20180626_142735.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

suna-ma pe 0721930633

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Baetu

Aia este scurgerea contra inghetului, daca golesti instalatia de apa inaintea iernii, nu ai probleme.

PS, ar fi bine sa schimbi si acel filtru, daca nu ai facut-o pana acum. E 50 lei.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Iacob

Am sa-l schimb , chiar am vazut unul nou pe sub pat si-l pun pe ala.....multumesc pt sfat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo

Ma ajutați cu nelămurirea pe care o am?  Am desfăcut și curățat la exterior, era mâzgă acolo, un fel de mătasea-broaștei, ceva verde care puțea. Nu am putut ajunge în interior, bănuiesc ca e un fel de filtru, ceva cu apa oricum, dar nu știu exact ce este și la ce folosește. Cum se cheamă și dacă trebuie sa schimb?  Mulțumesc mult! 

Screenshot_20190416_150049.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
în urmă cu 4 ore, Angelo a scris:

Ma ajutați cu nelămurirea pe care o am?  Am desfăcut și curățat la exterior, era mâzgă acolo, un fel de mătasea-broaștei, ceva verde care puțea. Nu am putut ajunge în interior, bănuiesc ca e un fel de filtru, ceva cu apa oricum, dar nu știu exact ce este și la ce folosește. Cum se cheamă și dacă trebuie sa schimb?  Mulțumesc mult! 

Screenshot_20190416_150049.jpg

Gata, am reușit să-l desfac. Am curățat bine tot ce era acolo, în interior are un săculeț cu carbon cred, e un fel de filtru, dar nu știu la ce ajută? Am impresia ca trece apa înainte de scurgere, ca un filtru din ala de la mașină de spălat, unde se strâng scamele și nasturii!  Greșesc?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vladulescuc

Salut

 

Este un filtru de apa, pentru partea de alimentare, din carbune activ. Daca ai gasit multa mizerie va trebui inlocuit ..........probabil este si colmatat........este consumabil. Eu la prima mea rulota l-am eliminat.

 

O zi buna

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.