Viorel C.

Rulota englezeasca Monopod 660

7 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota englezeasca Monopod 660

Rulota englezeasca Monopod 660

Viorel C.

Este mare varietatea de rulote pe tot globul, am vazut in internet sau poate chiar direct, la adresele strabatute prin europa, dar unele modelele englezesti m-au dat mereu pe spate. Exclamatia uoau, uoau este instantanee.

De ce scriu asta ?!!
Fiindca am descoperit modelul acesta de rulota, Monopod 660, prezentat la salonul Caravan & Motorhome de la Birmingham din Anglia.

Cu un aspect unic si o caroserie dintr-o singura bucata ce are un design aerodinamic, avand o lungime de 6, 65 m, aceasta rulota este garantata impotriva patrunderii apei la 10 ani de zile. Exteriorul, conform celor declarate de fabricant, poate fi personalizat in vopsele metalice dupa culoarea masini care o tracteaza. Combinatia tehnicii de fabricare cu designul mi se pare fantastica.

Aceasta forma aerodinamica a fost conceputa sa faca rulota stabila pe parcursul deplasarii, datorita volumului mare pe care il are, indiferent de directia din care bate vantul.

Dupa mine, partea din fata seamana cu un elicopter, iar imaginile din interior prezinta luxul si dotarile de care beneficiaza acest model de rulota, practic sunt adevarate conditii de hotel.

In dotare exista si un sistem de urmarire pentru localizare. Asta mi se pare corect la cum arata si la pretul care il are.

Pretul este pe masura si anume 41, 995 lire sterline!

80aq.jpg

ffo4.jpg

hwbe.jpg

nibc.jpg

8b1n.jpg

Sursa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Am hotarat sa iau un astfel de model. tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Tipic englezesc, ce sa comentam.... biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Or fi platit licenta la Airstream-ul american?

Nu ca sunt carcotas, dar ce-i cu balamalele alea la vedere?

(cred ca m-a enervat pretul...)  ])]

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Intradevar, design-ul exterior seamana cu airstream-urile americane, baia are cadita de dus pusa aiurea, in fata lavoarului, dar nu poate avea dus la robinetul ala cu limba, e aiurea sa-i faci modificari ca sa poti face un dus, sau chiar nu mai este trend-ul cu dus la rulotele mai noi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Niky Radu

Am studiat cazul cu "limba" aia, mobilierul e de lemn, ca sa faci dus acolo trebuie o perdeluta, eu nu vad in context sa poti face acolo dus

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Eu cred ca mochetele se pun in caditele de baie pentru a le proteja de zgarieturi. Cand faci dus, le dai deoparte.

Frontul ala desi pare de lemn, cred ca este un material compozit. S-ar putea folosi lemn natural, insa cred ca ar foarte scump (trebuie o esenta de calitate, bine uscat, bine tratat).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.