Mihai Bucur

Salut, rulotisti!

4 postări în acest subiect de discuţie despre Salut, rulotisti!

Salut, rulotisti!

Mihai Bucur

Salutare! Ma numesc Mihai Bucur, in decembrie am achizitionat un camper Fiat Ducato Sea din 2007, cu foarte putin km parcursi (48.000),  insa pana acum din pacate nu am apucat sa fac prea multe drumuri cu el. Eu fiind fan de Formula 1, l-am luat in primul rand pt a ma deplasa cu el la 3-4 mari premii din Europa anual, deci pt drumuri mai lungi, prin Europa. Cu ocazii anterioare la care am fost la GP-uri, am vazut foarte multi turisti campati cu rulote/autorulote, in zonele amenajate, in apropierea circuitelor.

Totusi, eu mi-am propus sa dotez aceasta autorulota pt off-camping, nu vreau sa stau legat de campinguri, iar pt acest lucru eu cred ca este pregatita 80%, urmand sa mai am nevoie de niste imbunatatiri, pt care voi cere sfaturi de la voi (in special referitoare la panoul solar si inverter), sfaturi care vor face subiectul altor topice).

Mentionez ca este prima mea rulota/autorulota, imi doream de mult timp sa imi iau una, dar am tot amanat. Initial mi-am dorit sa iau o rulota, dar pana la urma m-am hotarat pt o autorulota, oarecum din comoditate si avand in vedere ca mi-o doream in primul rand pt drumuri mai lungi. Din pacate pana acum mi se par putin cam complicate lucrurile cu autorulota, insa nici nu am avut timp sa imi dedic ca lumea pt a intelege toate secretele ei...

 Imi doresc in primul rand sa opresc (sa campez) pur si simplu in orase importante din strainatate, aflate in apropierea circuitelor, orase pe care sa le si vizitez. Dar imi plac mult si drumetiile montane, asa ca mi-as dori sa stau si in zone pitoresti de la noi din tara, zone in care alta data doar opream cu masina, faceam un picnic/gratar si plecam. Numai bine va doresc!

Modificat de Mihai Bucur
  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Flavius Ivan

:default_bun_venit: @Mihai Bucur :noroc:

Să îl stăpâneşti sănătos, să ai vacanțe plăcute şi numai drumuri bune cu :autorulota: .

Cu siguranță aici vei găsi răspunsuri la toate nelămuririle privitoare la "secretele" autorulotei :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Asta mai zic si eu prezentare...:salutare!:

Bun venit in aceasta comunitate @Mihai Bucur ! :noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.