• Conţinut similar

    • Florin Smolnicki
      de Florin Smolnicki
      Cumpăr redresor rulotă. Cel vechi (originalul) s-a ars. Nu înțeleg de ce.
      Modelul de mai jos. Doresc să fie cu putere mai mare de încărcare, pentru că am pus baterie de 100 Ah. Bateria originală era de 80 Ah.
      Atașez poze:
       
       






    • Emil Vinteler
      de Emil Vinteler
      @Cristian Nitu, daca mai pomenesti mult de Vama o sa provoci un conflict major in familia mea., Nevasta-mea deja se uita la calendar si face AMR pana in iulie.Sa ne vedem cu bine!. 
    • Cristian Nitu
      de Cristian Nitu
      Buna dimineata !
      Am cateva intrebari pentru cei care se pricep intr-adevar la partea electrica a unei rulote.
      in primul rand, de curand am achizitionat un panou solar de 100w, regulator de10A, acumulator 120A gel -Jarrett. 
      Pe rulota este montat un redresor de 13, 8V. Dupa cum se pare a fost montat de fostul proprietar, dupa achizitionarea rulotei.
      Intrebarile mele sunt:
      -acest redresor este indicat sa incarce acest tip de acumulator cand rulota este conectata la 220V ?? Am inteles ca pentru acest tip de acumulator trebuie un redresor cu incarcare prin impulsuri.
      -regulatorul de 10A este suficient sau trebuie unul mai mare? Cand am achizitionat kit-ul, am vrut sa cumpar unul mai mare, dar nu avea pe stoc.
      -dupa deconectarea panoului cam ce voltaj ar trebui sa aiba acumulatorul? Pe regulator imi arata 12, 7v. In timpul incarcarii imi indica 14, 4v cand e soare puternic.
       
      Va multumesc anticipat !
       


  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.