Ciprian I.

Transformare Utilitara in Autorulota

8 postări în acest subiect de discuţie despre Transformare Utilitara in Autorulota

Transformare Utilitara in Autorulota

Ciprian I.

Salutare , ma tot gandesc la achizitia unei rulote / autorulote, am gasit cate ceva numai ca imi doresc cabina de dus separata in baie, deci optiunile sunt limite.

 

In schimb ma uit si la autorulote mi se par mai practice dar f scumpe.

Gasisem ceva pe autoscout destul de ieftin si an bun numai ca acum erau pe web acum dispareau nu mai puteai deschide linkul, relativ ciudata treaba nu mi s-a mai intamplat.

 

Intrebarea este, daca achizitionez de ex un Crafter sau Sprinter XXL, cat m-ar ajunge conversia ? trebui loc pt 4 pers, cabina de dush si bineinteles restul utilitatilor.

Dupa aceasta conversie trebui mers la RAR ? 


Va multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Nu pot sa estimez dar dupa parerea mea depaseste 10-12 000 EURO. Iti trebuie o autoutilitara mai mare in stare cu motor de 2, 5 l care este 7-8000 euro si restul de materiale.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Totul e relativ, poti sa faci un cotetz ieftin dintr-o duba veche cu mobilierul si accesoriile dintr-o rulota veche ce o dezmembrezi si nu sari de 10000 de euro cost total.

Daca vrei ceva mai frumos si de calitate, sa nu para carpit si incropit faci cu o firma de profil si atunci  numai conversia poate costa intre 10000 si 15000 fara duba.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru A

 

 

Parerea mea este ca nu merita sa te complici cu transformarea,   poti gasi un Camper bun de pe la 5000 Euro, important este sa fie configurarea dorita de tine , anul de fabricatie nu este important, toate merg cu 110km pe ora :autorulota:

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

la Constanta era cineva care aduce rulote din Anglia. La iesirea spe Valu lui Traian imediat la stanga dupa vapor si mergi pana la calea ferata si pe stanga intebi unde sunt rulote. Eu am fost anul trecut dar nu era nimic de calitate dar poate aduce ceva la comanda

 

https://www.gumtree.com/p/caravans/swift-corniche-4-berth-2001-caravan/1286485526 3150 GBP

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian I.
în urmă cu 3 ore, Alexandru A a scris:

 

 

Parerea mea este ca nu merita sa te complici cu transformarea,   poti gasi un Camper bun de pe la 5000 Euro, important este sa fie configurarea dorita de tine , anul de fabricatie nu este important, toate merg cu 110km pe ora :autorulota:

Am cautat ... dar Camper la 5000 nu am vazut ... decat fff vechi ....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian I.
în urmă cu 2 ore, Draghiciu Dumitru a scris:

la Constanta era cineva care aduce rulote din Anglia. La iesirea spe Valu lui Traian imediat la stanga dupa vapor si mergi pana la calea ferata si pe stanga intebi unde sunt rulote. Eu am fost anul trecut dar nu era nimic de calitate dar poate aduce ceva la comanda

 

https://www.gumtree.com/p/caravans/swift-corniche-4-berth-2001-caravan/1286485526 3150 GBP

Ms fain de info ... 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Cred ca sprinterul este prea ingust la fel si crafterul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.