Emeric

Caut pompa apa

17 postări în acest subiect de discuţie despre Caut pompa apa

Caut pompa apa

Emeric

Pompa de apa pt Sprite Musketeers 1988. Pompa se ataseaza pe exterior prin mufare si are si 2 pini pentru alimentare electrica a pompei. Incerc mai pe seara sa pun o poza cu ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Emeric

Atasez poze cu locul unde vine atasata pompa de apa. Locul se afla pe exteriorul rulotei undeva in partea dreapta jos.

0fG5NgX.jpg?1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Alte poze.

kxOA47m.jpg?1

[img width=533 height=400] wQcO5Ba.jpg?1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Cum arata si daca este greu de montat. eventual poze si spune-mi si cat costa cu filtru sau fara. In principiu sunt de acord cu oferta.

  Cred ca ceva de genul asta am avut pe rulota cealalta. Era un fel de usita de unde scoteam pompa cu furtun cu tot si o punem direct in butoiul de apa extern.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Nu am reusit sa vizualizez.  pe tube. Am inteles ca cel cu filtru cu cristale este pentru apa potabila. Ma las pe mana ta la alegere, Practic imi trebuie racordul intre pompa si rulota. inteleg ca ce ai gasit este cu totul. Totul e sa il pot monta pe rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Mentionez ca si eu am o pompa de apa de la Eldis, nou nouta de 0, 8 bari. Asa ca restul lipseste, de la pompa pina la intrarea in rulota la sistemul de alimentare. Spune-mi cat costa si batem palma. Am inteles ca restul se monteaza destul de usor. Include si sitemul sau nu stiu cum se numeste , acela ce vine montat pe ruolta inainte de furtune (din interior) acel racord sau alt tip fata de ce am eu pe a mea ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Astai pompa si o am de la Motorhome. am gresit cand am scris Eldis.  telf. meu 0721225388

LFv517E.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Multumesc,   pentru ajutorul dat si scuze daca nu am reusit sa fiu destul de explicit.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Ok. Multumesc deocamdata, si daca nu e prea tarziu ma intereseaza si lampa de exterior, la a mea este spart geamul, cea situata afara deasupra usi. A batut vantui ieri la noi si ca facutu a cazut o bucata de tigla exact pe ea. Cat ma costa si cum intru in posesia obiectului. Am inteles ca esti din Alba si poate ne intalnim la Simeria la intersectie, daca nu atunci probabil curierat.  Vorbim sambata la telefon.

          Drum bun spre casa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Ok. Daca nu ne intalnim  ramane sa le trimiti prin curier. Oricum ne auzim le telefon.

Drum bun sa ai.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Ok, ne auzim cand ajungi in tara , eventual o poza, telf 0721225388,

  Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Usa e ok. Am trimis si un mesaj pe telefon. Astept sa o primesc . Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Daca mai iesi pe afara m-ar interesa si aparatoare laterala la roti. Nu stiu cum am pierdut una. Atasez poza cu paratoarea. De preferinta ar fi nevoie de una dar,   daca nu gasesti modelul acesta e buna si o alta pereche .

3icd.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Nu conteaza daca este alt model, sa se potriveasca si atunci sa fie pereche. M-ar mai interesa cat coasta o caseta second de Wc cu golire ,   exterioara , si o perdea interioara ( care se folosesc ca si perete despartitor) de  lungime de~ 1, 5 m si latime de ~2m. Multumesc de toate pana acum.,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emeric

Multumesc de cele trimise pana acum. Pune si niste poze cu aripile de la rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.