Florin C.

Vand mover jockey wheel pentru rulota, remorca, peridoc

7 postări în acest subiect de discuţie despre Vand mover jockey wheel pentru rulota, remorca, peridoc

Vand mover jockey wheel pentru rulota, remorca, peridoc

Florin C.

Vand mover electric Jockey Wheel pentru rulote, remorci, peridocuri. produsul este nou, in cutie.
Se monteaza in locul rotii de pe protap si asigura manevrarea in locuri inguste a rulotei ( remorca, peridoc ) fara probleme. Poate tracta greutati de 2270 kg, si greutate pe protap de 272 kg. se alimenteaza la bateria de 12v a rulotei, functioneaza chiar si cu o baterie de 12v, 24 A.

Pret 300E + taxe transport. Coletul are aprox. 15 kg.
Caracteristicile date de fabricant sant urmatoarele :


 Applications:
    12V Motorised Jockey Wheels, making you easy to maneuver your caravan, trailer, boat or horse float. The Striker Power Jockey wheel boasts forward and reverse motion, as well as automatic brake function. It also has an oversized anti-slip wheel and the ability to be used on slight inclines, which makes it ideal for shifting your prized possessions into awkward positions.
   The Striker has a class-leading vehicle load of 2270KG and can also run off a 24Ah battery (not included).
 
Brief description:
    Motor & Gear system: DC motor provides power to the gear mechanism, and reduction gears converts motor power into moving force.
    Control box: Include the electric components, and protect motor from over heat damage.
    Clamp: It is same as normal jockey wheel clamp for fix Trail Jack to vehicle Chassis.
    Lift Handle: Adjust the height of Trailer Jack.
    Locking & Cover: The locking pin and cover prevent your Mini Mover from stolen.
    Control Handle: It allows operator turning handle to right or left.

    General tips for safe operation
    1. Jack is rated at 3500kg pulling weight and 272kg jockey wheel load. Overloads can damage the Mini Mover, motor, tire etc.
    2. Check if the handle positioning key totally screwed with Mini Mover before you start operation.
    3. Check if battery leads correctly connect to battery terminals.
    4. Don’t use leads that being shatered, squashed or any damage.
    5. Avoid rainy day when use the machine under the condition of open-air.

Feature
        Serious pulling power - 350W Motor
        Forward and reverse control
        Automatic brake
        Heavy-duty solid rubber wheel
        Oversized anti-slip wheel adapted to be used on slight inclines
        Two years Free warranty

Specifications
        Model: Motorised Jockey Wheel
        Max Incline: 5 Degrees
        Max Vehicle Load: 2270kg
        Max Jockey Wheel Load: 272kg
        Adjusted Clamper Height: 32cm/42cm
        Motor: 350W
        Recommended Power: 12V / 24A
        Tire Diameter: 19cm
        Gear Ratio: 326:1
        Max Speed: 6-7 meters per minute
        Brake: Automatic brake
        Warranty: 2 years

Package Content
        1 x 350W Motorised Jockey Wheel
        1 x Mounting bracket
        1 x Battery Leads
        1 x Bolts

20171130_152502.jpg

20171130_153803.jpg

20171130_154747.jpg

20171130_154807.jpg

s-l1601.jpg

s-l1600.jpg

20171130_154753.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Ciprian

A fost probat ? Cum se misca ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.
La 12/10/2017 la 16:33, Mihai Ciprian a scris:

A fost probat ? Cum se misca ?

Produsul este functional. Dupa desigilarea ambalajului, a fost racordat la un acumulator pentru a fi verificat daca merge. Fiind bagat la vanzare ca nou, nu mi-am permis sa-l montez in conditiile atmosferice actuale pe  rulota, deoarece ar fi lasat urme de la montaj si utilizare,   pentru a vedea cum se misca puteti viziona urmatorul filmulet:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ciprian

Am vazut acest mover la 150 dolari pe alibaba si 200-220 pe madeinchina. Am vazut ca are specificatiile de 5% panta si chiar si in filmulet se vede clar cum pierde aderenta si ii pleaca cuplul de se urca onul pe peridoc avand o greutate considerabila ... eu am piatra in curte si imi trebuie ceva forta sa o scot. Cu toate astea as lua jucaria caci ma mai lipseste de un om in plus la manevrele de scoc si bagat. Pot sa ofer 200 euro pe aceasta jucarie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.
în urmă cu 21 ore, Mihai Ciprian a scris:

Am vazut acest mover la 150 dolari pe alibaba si 200-220 pe madeinchina. Am vazut ca are specificatiile de 5% panta si chiar si in filmulet se vede clar cum pierde aderenta si ii pleaca cuplul de se urca onul pe peridoc avand o greutate considerabila ... eu am piatra in curte si imi trebuie ceva forta sa o scot. Cu toate astea as lua jucaria caci ma mai lipseste de un om in plus la manevrele de scoc si bagat. Pot sa ofer 200 euro pe aceasta jucarie.

Daca doriti puteti sa comandati de pe siteurile unde l=ati gasit. Dar acolo preturile sunt pentu loturi, foarte rar/bucata., la 150 dolari/ o singura bucata nu cred ca va vinde nimeni. In plus intervine pretul pentru transport care e simtitor avand in vedere greutatea coletului (15-16 kg). Chiar acum un prieten plateste 80 de dolari transportul (colet 2 kg) pentru a fi returnata ( din China in Romania) o navigatie auto ce a fost trimisa la reparat in perioasa de garantie. Sa nu uitam si de taxele vamale la primirea coletului. Credeti-ma stiu si eu preturile spuse de dumneavoastra, dar si costurile de livrare. In plus mai exista una folosita la vanzare pe olx si se cere pe ea 400 euro. Deci eu spun ca am fost destul de rezonabil la pret. Se mai poate negocia putin pretul, dar exclus cel oferit de dumneavoastra. O seara placuta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

Daca doriti,   lasati pe mesaj privat nr. de telefon si va contactez eu pentru discutii in legatura cu pretul. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

Update : 300 euro cu transport inclus.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.