Dinca Constantin

Cumpar rulota

9 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar rulota

Cumpar rulota

Dinca Constantin

Doresc sa cumpar o rulota cu urmatoarele caracteristici;an 1997 /2003, mma1300, pt.2/3 persoane, cu un loc de dormit sau chiar doua, dotari standard plus wc fix cu golire exterioara, cabina dus separata de preferinta, cel putin 2 trape, baie si bucatarie, optional mover, neinmatriculata sau inmatriculata.Ofer 3000 / 5000 euro.Astept oferte la tel.0744546491 sau aici.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Poate va place asta

Link către postare
Iordache Gabi

Salut, poate te intereseaza!Vand rulota TEC, an fabricatie 2004 foarte bine intretinuta atat interior cat si exterior, model deosebit cu dormitor alcatuit din 2 paturi fixe.Rulota are ca dotari totul in afara de mover:boiler 14l pe gaz si 220v, baterie proprie cu incarcare prin redresor, wc cu golire exterioara, bazin interior de apa curata cu umplere prin exterior, bazin exterior apa curata, bazin exterior apa menajera, cort, butelie, cuptor cu microunde, frigider cu congelator mare, chiuveta si aragaz inox, soba truma cu trumavent, carlig antibalans, plase tantari si folii antireflexive la toate geamurile.Rulota se instraineaza cu numere rosii si fiscal pe loc.Pret 6200 euro.Rog si ofer seriozitate.Multumesc!!!..Tel.0764344435

La 25.11.2017 la 19:37, Dinca Constantin a scris:

Doresc sa cumpar o rulota cu urmatoarele caracteristici;an 1997 /2003, mma1300, pt.2/3 persoane, cu un loc de dormit sau chiar doua, dotari standard plus wc fix cu golire exterioara, cabina dus separata de preferinta, cel putin 2 trape, baie si bucatarie, optional mover, neinmatriculata sau inmatriculata.Ofer 3000 / 5000 euro.Astept oferte la tel.0744546491 sau aici.

• Like 1

Link către postare
Silviu Pascu

@Iordache Gabi, poate nu ar strica sa pui niste poze cu rulota aici.

Link către postare
George M.

@Dinca Constantin   incearca si aici . E adusa recent, din cate vad. Chiar daca nu corespunde asta, discuta cu Viorel C. -iti poate aduce exact ce doresti in scurt timp.

Link către postare
Iordache Gabi
în urmă cu 3 ore, Silviu Pascu a scris:

@Iordache Gabi, poate nu ar strica sa pui niste poze cu rulota aici.

Nu cred ca am posibilitatea sa postez anunturi deocamdata @Silviu Pascu, dar daca nu incalc vreo regula as putea atasa impreuna cu un comentariu cateva foto cu TEC-ul din 2003.Multumesc!

IMG_20170916_182343.jpg

IMG_20170916_182433.jpg

IMG_20170916_182407.jpg

IMG_20170916_182516.jpg

IMG_20170916_182543.jpg

IMG_20170916_182605.jpg

IMG_20170916_182632.jpg

• Like 2

Link către postare
Iordache Gabi

Iar acesta este TEC-ul din 2004 avand specificatiile in mesajul anterior.

IMG_20170916_184918.jpg

IMG_20170916_184937.jpg

IMG_20170916_185000.jpg

IMG_20170916_185021.jpg

IMG_20170916_185105.jpg

IMG_20170916_185126.jpg

IMG_20170916_185145.jpg

IMG_20170916_185041.jpg

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Robert Patrick

Super rulota!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Emi Sandulescu
      de Emi Sandulescu
      vand cort rulota dorema sirocco marine 850-875 cm , stare ca nou cu toate accesoriile(bete, cuie, chingi.) 900 ron

• Constantin Stanciu
      de Constantin Stanciu
      Bună seara tuturor!
      Am geamul frontal al rulotei cu dimensiunile 135 x 63 spart.  Am căutat in foarte multe surse dar se apropie iarna, vin precipitatii si mă tem că solutia mea provizorie nu va face față mult timp.
      Poate cineva sa-mi spuna daca cineva poate sa-l faca la cald dupa cel spart?  Parca am citit despre asta cîndva dar atunci nu eram interesat.

• Viorel C.
      de Viorel C.
      Deschid acest topic despre actele necesare inmatricularii unei rulote, avand in vedere ca exista destule persoane care doresc sa afle despre acest aspect.
      Incerc sa fac o lista, lista care este deschisa tuturor cu completarile de rigoare, cu principalele tari din care se procura o rulota.
      Pentru o rulota adusa din Olanda, actele necesare inmatricularii in Romania sunt urmatoarele:
      -cele trei file din totalul de patru al actului de indentitate al rulotei (o fila ramanand la cel care a vandut-o in Olanda), cunoscute sub numele de DELL 1, 2, 3;
      -actul de radiere cunoscut sub numele de RDW, act ce trebuie sa aiba stampila cu data radierii din Olanda si cu numarul de inmatriculare pentru export si in care sa fie trecute datele celui care a cumparat rulota;
      -factura de vanzare-cumparare;
      -numarul de inmatriculare trecut in RDW;
      Se pare ca nu se mai cere in toate orasele tarii traducerea acestor acte, un fapt imbucurator pentru multi.
      Pentru rulota adusa din Germania, actele necesare sunt cele ca si la autoturisme:
      -cartea de origine a rulotei (Brief-ul mare);
      -certificatul de inmatriculare (Brief-ul mic)
      -contractul de vanzare-cumparare;
      -numarul de inmatriculare cu care a ajuns rulota in tara;
      La o rulota adusa din Anglia, stiindu-se faptul ca rulota, remorca, sunt considerate un accesoriu si nu au un numar de inmatriculare dedicat, numarul fiind cel al masinei care tracteaza, nu este nevoie decat de:
      -factura rulotei, asta in cazul ca exista un asemenea document (daca nu exista, se poate face o declaratie notariala la noi in tara);
      -contract de vanzare-cumparare;
      Un fapt asemanator, referitor la numarul de inmatriculare identic cu al vehicolului care tracteaza, exista si in Belgia sau Olanda, in situatia in care rulota nu depaseste greutatea de 750 kg.
      Ce trebuie retinut, in majoritatea cazurilor, fara exceptie, atunci cand se intra in posesia unei rulote, consta in verificarea seriei de sasiu aflata pe cadrul rulotei, nu doar verificarea acelei etichete ce este atasata pe caroserie (acea eticheta se poate monta/demonta), eticheta in care este trecuta seria de sasiu, greutate maxima a rulotei si in unele cazuri si anul de fabricatie.
      Actele realizarii cartii de identitate pe Romania, identificarea si I.T.P-ul, costa in jur de 620 lei. De ce asa de mult, nu pot stii, cand la un autoturism este 410 lei si cu totii stim cate operatiuni sunt atunci cand se verifica o masina.
      Eu va pot spune ca la RAR-UL din Craiova, verificarea unei rulote a durat nici doua minute. O poza a seriei de indentificare de pe sasiu si atat.
      Daca am facut ceva galagie la pretul care mi s-a parut enorm, au zis ca sa telefonez si sa intreb la Bucuresti de ce s-a fixat un astfel de pret.
      Astept alte comentarii, completari, din partea voastra, referitor la acest subiect.
      Mult succes!
    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Salutare,
      Am scos cuptorul din rulota, pe motiv ca nu il voi folosi.
      Prin urmare, doresc sa il vand.
      Nu l-am folosit niciodataa, deci "nu ofer garantie de buna functionare"
      Pretul este cel pe care il ofera cel care va fi interesat, trebuie sa fie insa unul corect.
      Multumesc,
      Bogdan Damian
      0732667520

• Cristian Baetu
      de Cristian Baetu
      Buna ziua dragi colegi,
      As dori sa achizitionez doua rulote, in care sa mearga incalzirea in primul rand, pentru niste muncitori ! Asta inseamna ceva decent, la un pret atractiv. Astept ceva oferte sau sfaturi de la voi ! Rulotele sa fie de minim 4-5 locuri de dormit.
      Va multumesc .
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.