George B

Autorulota cuprinsa de flacari

1 postare în acest subiect de discuţie despre Autorulota cuprinsa de flacari

Autorulota cuprinsa de flacari

George B

(auto)Rulotă cuprinsă de flăcări în Mamaia. O fetiță 6 ani a ars de vie.

A fost iadul duminică seară, în staţiunea Mamaia, pentru o familie care era cu (auto)rulota la mare. Vehiculul a fost înghiţit de flăcări şi mezina - o fetiţă de 6 ani - nu a mai avut scăpare.

Părinţii au reuşit să-l scoată din foc pe frăţiorul ei, mai mare cu un an. Adulţii - care au suferit arsuri - şi băiatul au ajuns la spital.

Imaginile înfiorătoare au fost surprinse la intrare în staţiunea Mamaia, în jurul orei 22:00. Flăcările violente au înghiţit (auto)rulotă, şi - de la depărtare - martorilor le-a fost destul de dificil să-şi dea seama ce arde cu atâta violenţă.

În scurt timp, a explodat şi o butelie aflată în vehicul. Bărbatul, care era la volan, a tras pe dreapta imediat ce a simţit fumul. Şi, împreună cu soţia, a sărit să-i salveze pe cei mici. L-au scos din vehicul pe băiatul de 7 ani, dar la fetiţă n-au mai reuşit să ajungă.

Cei doi soţi au suferit arsuri grave şi ambii au fost transportaţi la spital. De atenţia medicilor a avut nevoie şi băieţelul.

Medic: “La faţă locului am găsit doi adulţi şi un copil în vârstă de 7 ani pentru care se acordau îngrijiri medicale. Am fost informaţi că mai este o persoană în interior, din păcate, incendiul era generalizat, când am ajuns, după lichidare am găsit copilul.”

Autorulota a fost mistuită aproape complet. Poliţiştii şi pompierii încearcă acum să refacă filmul tragediei.

 

Link articol

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.