Ionut Voinea

Vacanta Turda-Cluj

5 postări în acest subiect de discuţie despre Vacanta Turda-Cluj

Vacanta Turda-Cluj

Ionut Voinea

Salutare, tuturor!

 

Ne propunem maine sa plecam inspre Cluj, facand o noapte intermediara pe la Cheia(nu vreau sa conduc 13-14 ore; totusi este concediu...). Ne puteti recomanda niste locuri frumoase de campat? Off, neaparat! mentionez ca suntem adeptii pescuitului si, daca s-ar putea, ne-ar prinde bine sa punem si cate un bat in balta...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Emil Vinteler

Salut, @Ionut Voinea. Daca ajungi in Turda, te  poti opri in zona Bai Sarate  si poti campa langa lacul Privighetoarea, peste drum de strand. DE acolo, poti sa mergi pe jos pana la lacul sarat Tarzan . Aici poti sa faci baie  si te poti unge cu namol terapeutic ( brrrr- e ceva similar cu Techirgiol) . Poti lasa acolo rulota si sa mergi la Salina, cativa kilometri, sa vizitezi , este deosebita. Tot acolo, aproape: Cheile Turului - rezervatie naturala ( cam la 15 km distanta) , Cheile Turzii - nu mai e nevoie de prezentari, cred, Rimetea. Daca urmaresti postarile noastre, o sa gasesti si localizari GPS si poze.

Vacanta frumoasa!:OK:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Salut @Ionut Voinea

Pentru pescuit te pot ajuta Cristian A. si Dan Dan iar pentru locatii off Emil Vinteler si Ovidiu-Betty.

Daca ajungi in zona anunta-ne poate ne si intalnim !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N
1 minut în urmă, Emil Vinteler a scris:

Salut, @Ionut Voinea. Daca ajungi in Turda, te  poti opri in zona Bai Sarate  si poti campa langa lacul Privighetoarea, peste drum de strand. DE acolo, poti sa mergi pe jos pana la lacul sarat Tarzan . Aici poti sa faci baie  si te poti unge cu namol terapeutic ( brrrr- e ceva similar cu Techirgiol) . Poti lasa acolo rulota si sa mergi la Salina, cativa kilometri, sa vizitezi , este deosebita. Tot acolo, aproape: Cheile Turului - rezervatie naturala ( cam la 15 km distanta) , Cheile Turzii - nu mai e nevoie de prezentari, cred, Rimetea. Daca urmaresti postarile noastre, o sa gasesti si localizari GPS si poze.

Vacanta frumoasa!:OK:

:tamp: scrii mai repede ca mine. :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Nu crezi ca te faci de ras cand scri ca stai in gogaie 1234{unde anume pe strada dorel}.Serios profilul este sa ne cunoastem si sa ne indrumam spre colegi cat mai aproape de locatia indicata in profil:default_109:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Laurentiu
      de Laurentiu
      Imi cer scuze, nu stiu daca postez unde trebuie.
      Domnule @mircea, se poate campa la Turda. In zona salinei exista o parcare mare pentru autocare in care am parcat.
      Cred ca se poate ramane si mai mult timp.
      Daca nu, se poate campa off la Baile Turda, peste drum de strand, unde exista un lac mic cu apa sarata. Este un platou frumos. 
      Eu acolo am campat si nu au fost probleme. 
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.