Traian M

Regulator butelie 30mb cu stutz tip Olanda

15 postări în acest subiect de discuţie despre Regulator butelie 30mb cu stutz tip Olanda

Regulator butelie 30mb cu stutz tip Olanda

Traian M

Salutare tuturor, stie cineva din intamplare unde gasesc prin Bucuresti un regulator 30mb de butelie de Olanda cu stutz, vreau sa ma duc sa l iau direct nu sa comand de pe net sa astept livrarea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Doru Negru

LA Motorhome in Otopeni .

 

753665M.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Nu-mi place de astia de la motorhome sunt cam scumpi, cer 45 de lei pe el si la exis e 25. Plus ca toata experienta mea cu ei de pret sunt cu 40-50% mai scumpi la produsele ce le-am cautat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Atunci mergi in magazin gen ferometal sau in Piata Obor , unde era inainte targul da caini si vei gasi Italiene reglabile 30-50 mb , em am vazut in spatele Mc - ului de la Dristor .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Mersi,  dar trebuie ca sa aiba o tevusca subtire la intrare ca sa se potriveasca pe buteliile verzi olandeze, regulatorul normal de butelie de aragaz nu merge ca are tevusca mai groasa si cu sita pe ea, insa cel olandez merge pe butelie de aragaz, uite un exemplu:

Gasregler-Druckregler-fur-Wohnmobil-Wohnwagen-50mbar-und-Gasschlauch-_1.jpg

Drukregelaar-30mbar-slangpilaar-universeel-2.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Aha , acum am lamurit , vezi ca pleaca ceva colegi pe Transfagarasan in weekend , roaga-i sa treaca pe la EXIS sa iti ia unul .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Exis-ul este in vacanta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Exis , 25 ron + 10ron curierul,  35 total . Sincer pentru 10ron pe care ai bagi in buzunar , il iei de la Motorhome si gata rezolvi problema....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Am fost la motorhome degeaba, nu il mai aveau pe stoc. 

Am batut ieri Leroy-Merlin, Dedeman, Brico Depot, Hornbach aici am gasit doar de 50mbar, si alte magazine tehnice.

Chiar nu exista in Bucurestiul asta mare regulatoare pt buteliile verzi de rulota? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

La Hornbach Berceni gasesti sigur de 30 mbari...cred ca am vazut si la Brico-Depot din Pantelimon..:).

Dimpotriva, eu nu am gasit de 50 mbar...Bafta!:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

@Daniel P din Hornbach Berceni am luat eu de 50 dar nu cu stut ci cu filet. Cred ca 27 de lei. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

@Daniel P daca te ajuta asta desi nu credF983CDFC-9282-4E9A-AAEF-5C7729DDA1BC.thumb.jpeg.c82f286234204d5dafcc1785eb5d4671.jpeg7D08EA82-4E5C-4957-A7C9-46731875775A.thumb.jpeg.a469bc64f31d0d4ab0352f11e44cf435.jpeg9BC7826E-B03F-43CD-BB13-0491A328F1CF.thumb.jpeg.fe8ce44a6fd58389f8d91d8750825b09.jpegC5332236-3EA4-4850-93B1-5A365CB4D916.thumb.jpeg.868f42e5537a10ddf6408ac3fd10f6d3.jpeg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

La Motorhome au in stoc regulatorul pentru butelii olandeze, am cumparat eu alaltaieri. Cam scump (~45 lei), si numai cu iesire pe filet pe stanga de 1/4', deci mai trebuie achizitionat si un stutz pentru furtun, care costa inca 18 lei.
Motorhome, desi scump,   ramane cam singurul magazin unde gasesti in stoc piese si accesorii. Cel mai important este ca le poti palpa, spre deosebire de magazinele online.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Fix asa am facut acum 2 sapt, am luat de la motorhome regulatorul cu filet si stutz pt furtun 45 + 18 lei si uite asa am iesit apriape de 3 ori mai scump ca la exis care e in vacanta oricum

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.