Trufasila Sorinel

Campare Ostroveni Valcea

4 postări în acest subiect de discuţie despre Campare Ostroveni Valcea

Campare Ostroveni Valcea

Trufasila Sorinel

In weekend-ul acesta as vrea sa merg la strand la Ostroveni Valcea.

Stie cineva daca se mai poate campa in padurea de langa strand?

Eventual alte locatii camping off in apropiere de Rm.Valcea?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Trufasila Sorinel

Se poate campa fără probleme, când am ajuns vineri seara mai erau 2rulote și mai multe corturi
o

20170708_194025.jpg

20170708_194000.jpg

• Upvote 3

Link către postare
Daniel P

Pe viitor, cand faci poze tine telefonul in pozitia orizontala, ca d-aia apar rasturnate..:noroc:

Distractie placuta si vreme frumoasa in continuare!:bravo: .

Link către postare
Trufasila Sorinel
în urmă cu 13 ore, Daniel P a scris:

Pe viitor, cand faci poze tine telefonul in pozitia orizontala, ca d-aia apar rasturnate..:noroc:

Distractie placuta si vreme frumoasa in continuare!:bravo: .

Ok...am inteles

Link către postare

Anunt !
XGO Autorulote - unic importator in Romania pentru XGO Dynamic model 2020 - Fiat/Rimor si NOBEL ART, modele 2020 - Ford/Roller Team.
Preturi incepand de la 30.000€
www.xgoautorulote.ro,

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare colegi rulotisti. Din 8 iulie plecam in concediu prin Transilvania si in principiu am vrea sa stam in doua locatii: Alba Iulia si Cluj Napoca. Acum apelez la sfatul celor din aceste zone pentru a ne indica locatii off camping in jurul celor doua municipii (10-20 km). Multumim pentru orice idee. 
    • Alex E
      de Alex E
      Salutare,

In cautarile mele pentru un concediu in Grecia zona Pelopones, am dat peste harta aceasta cu diferite locatii off-camping si opriri de o noapte ce au fost testate, fiecare locatie avand poza si o mica descriere. Mie mi s-a parut utila. 

Harta

De asemenea daca mai aveti si alte materiale agregate legate de zone off-camping sunt binevenite.

Momentan cand va scriu ma aflu in zona Voidkilia, intr-adevar  o oaza de relaxare. 

Toate bune,
      Alex
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. Acum suntem la mare, dar in perioada urmatoare 20-28 iulie vrem sa mergem la munte, cred ca pe la Plaiul foii, Zarnesti pe acolo pe undeva.Daca mai vrea cinev sa ajunga in zona este binevenit. 
    • Cristian A
      de Cristian A
           De 1 iunie m-am hotarat sa ies pe malul lacului Belis-Fantanele, profitand de zona muntoasa (lacul e situat la 1.000 m altitudine), aerul curat si de faptul ca de la 1 iunie se deschide sezonul de pescuit. Zona aleasa este la aproximativ 90 km de Cluj-Napoca, la 5-6 km dupa Giurcuta de Sus.  Azi am fost pana acolo si am facut si niste poze cu locatia.
      Se ajunge pe traseul Cluj-Huedin-Calata-Rachitele-Doda Pilii-Giurcuta de Sus. Ca ci acces: Cluj-Huedin: drum european, Huedin-Rachitele: drum asfaltat, Rachitele-Doda Pilii: drum nou, proaspat facut, Doda Pilii-Giurcuta de Sus: drum de piatra cu denivelari (8 km), Giurcuta de Sus-loc campare (7 km): drum de piatra drept, facut de curand.   Ca si dificultate accesul e cu orice tip de masina. Din punct de vedere al tractarii unei rulote sunt cateva lucruri de adaugat: sunt portiuni de drum (cel nou, asfaltat dintre Rachitele si Doda Pilii) cu o panta de peste 10 grade pe unele locuri si putin mai ingust (nu e mai dificil ca si traseul de la Rasnov spre Predeal, ca inclinare si serpentine).

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.