Mihai B

Alternativa la TV rulota

4 postări în acest subiect de discuţie despre Alternativa la TV rulota

Alternativa la TV rulota

Mihai B

Salut,  

 

De curind am descoperit Viaroom Fusion, un fel de mediaplayer cu tuner incorporat ce stie DVBT/T2/C.  Pe langa faptul ca alimentarea este 5V/2A si cu putin spirit tehnic se poate bricola un cablu adaptor de alimentare de la un alimentator 12V de telefon mobil, poti viziona filme online sau online in serile ploioase sau poti "rupe in doua" gamepadul  cu jocuri  android. La noi  daca nu ai antena satelit nu prinzi decat TVR si restul canalelor telefiziunii publice dar tinind cont ca abonamentele de date devin din ce in ce mai accesibile  cred ca e un accesoriu mai de viitor decat antena satelit. Nu am incercat inca sa vad cum/daca functioneaza cu un stick 3G usb,  insa nu vad de ce nu ar functiona.  Eu il folosesc conectat wireless la un acces point Vodafone sau evident, la orice wireless free din zona.  Iesirea audio/video este hdmi si momentan il folosesc un tv cu dvd incorporat cu alimentare la 220 dar in viitor ma gandeam sa iau un simplu monitor cu alimentator extern de la 12V fara a mai fi nevoie de invertor  http://viaroom.ro/magazin/fusion-tv-family/ 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius Dan

Interesant, la noi unde Mihai? Scrie locatia la profil.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Salut @Mihai B

 

Te rog intra in profilul tau si completeaza datele privind locatia si data nasterii.

Elegant, desi nu obligatoriu inca, ar fi sa adaugi si o fotografie, sa vedem si noi cu cine stam de vorba!

 

Multumesc anticipat!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai B

Rezolvat si problema cu profilul :) 

 

 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Vlad Iliescu
      de Vlad Iliescu
      Vând televizor pentru rulotă marca Philips, diagonala 22 inch, Full HD, tuner terestru și satelit incorporat, slot CI+, model 22PFS5403/12.
      Este în perfectă stare de funcționare și estetică, are toate accesoriile și ambalajul original.
      Sunt incluse alimentatoare originale 220 V și 12 V.
      Mai multe detalii tehnice pe site-ul producătorului: 
      https://www.philips.ro/c-p/22PFS5403_12/5400-series-televizor-led-full-hd-ultrasubtire
      Este un aparat foarte reușit, cu un consum mic de curent și destul de ușor. Poate sta pe propriile picioare sau poate fi prins în suport de perete.
       
      Preț 550 lei.






  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.