Ciprian I.

Caut sa inchiriez rulota in Constanta

7 postări în acest subiect de discuţie despre Caut sa inchiriez rulota in Constanta

Caut sa inchiriez rulota in Constanta

Ciprian I.

Dupa cum zice si anuntul, caut sa inchiriez rulota in Constanta pentru 2-3 zile sau imprejurimi nu foarte departe .

Rog contact aici sau pe mail ispas_cip@yahoo.com.

Vreau sa vad cum este cu rulota ; o sa merg cu baiatul meu la un pescuit .

Multam.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chiparu Bogdan

Sa inteleg ca nu se închiriază in zona si eu as fi interesat de experienta.

Link către postare
Ciprian I.

Din pacate nu am primit nici un raspuns ...

Link către postare
Paraschiv Adrian

Sper sa nu fie cu suparare ! Aici  cei care au o rulota , cu greu se pot  desparti de "casa" lor , fie si pentru cateva zile ( chiar daca este contra  cost ) , se implica atat de multe lucruri , de la sentimente  de mandrie , dragoste , multumire , si cele financiare pentru a  putea ajunge  cu rulota sa, la un anumit nivel , incat cu greu se poate gasi  de inchiriat ! Sfatul meu , este de a merge cu un prieten rulotist ( daca exista ) daca nu mergi intru-un camping pentru cateva zile ( mare/ munte ) si vei gasi acolo persoane care vor povesti , cum este viata la rulota ! Sper sa nu supar cu acest mesaj , dar sunt sigur ca sunt in asentimentul multora de aici !! Bafta multa, si de ce nu te asteptam in " club  "..:OK:

• Like 3
  • Upvote 1

Link către postare
Ciprian I.

Nu s-a cerut inchirierea de la persoana fizica, ci de la societati / persoane care cu asta se ocupa, cum sunt si in Bucuresti si in tara .

Link către postare
Viorel K

In general, vanzatorii de orice, servicii sau bunuri, nu prea colinda site-uri dupa cumparatori, iar firmele cu atat mai putin. Pun anunturi de vanzare si asteapta. Ca sa nu mai zic de chestia cu mersul la pescuit, mai bine nu o puneai, nu prea imbie la oferit rulote. 

• Like 1

Link către postare
Draghiciu Dumitru

Nu ai inteles nimic din cele postate de colegii nostri. Acesta este un site pentru rulotisti nu un site de inchiriat rulote. Inchiriaza de la Bucuresti sau din tara daca ai gasit dar nu cred ca gasesti.

• Downvote 1

Link către postare

• Conţinut similar

• Gafita Adrian
      de Gafita Adrian
      Cumpar rulota buget aprox. 2000 euro, preferabil inmatriculata si 4 locuri.  Prefer sa cumpar de la cei cu experienta in folosirea lor. Sunt nou in domeniu si am de invatat.
    • Vlad Carciumaru
      de Vlad Carciumaru
      Rulota Hobby 420
      Fabricatie Germania 1990
      4 locuri de dormit
      Frigider 12v/230v/gaz
      Iluminat 12v led si 230v
      Baterie semitractiune 100Ah si redresor Sparkfree
      Aragaz cu 3 ochiuri si chiuveta dintr-un singur blat de inox
      Baie cu WC fix cu golire exterioara si cadita dus
      Cort complet cu schelet de aluminiu si tarusi de ancorare
      Cablu pentru racordare la 230v si prelungitor (aprox 30m)
      Incalzire Trumatic
      Butelie gaz, vesela
      Cupla remorcare cu anti-furt
      Anvelope C, roata de rezerva noua
      Documente complete in vederea inmatricularii
      Nu s-au scos numere rosii
      1990€- posibilitate rate prin Kiwi finance
      0771045128

• Alexandru Sabau
      de Alexandru Sabau
      Bine v-am gasit !
      Sunt din Constanta, tanar (adica recent) pensionar si pentru prtrecerea multului timp liber, am achizitionat o rulota Beyerland Sprinter 390D, iar in vara lui 2017 am apucat sa fac o prima iesire.  Consider ca iesirile in grup sunt mai atractive si de aceea voi urmari cu interes discutiile  de pe forum.
      Pe curand !

• Dragos Dumitru Ioan
      de Dragos Dumitru Ioan
      Buna ziua,  

In Decembrie am reusit sa imi iau microbuzul. Mi l-am dorit de cativa ani buni, iar acum i-a sosit vremea. Am apucat sa il inmatriculez zilele trecute, si acum e ready to hit the offroads. E un VW T4 Multivan din 1994 (m.a.c. 1.9 TD) dar a avut cam tot ce cautam la un bus. Deci a fost love at first sight. Tabla e intr-o stare acceptabila spre buna (big issue la Transportere pana in 2000 cand nu au folosit tabla galvanizata), motorul de 1.9 l-am ales intentionat din motive de costuri, iar masina are geamuri termopane in lateral (ambele culisante) si luneta, 5+1 locuri, scaunul pasagerului se roteste, in spatele soferului e un scaun cu cool-box sub el, masa, pat, trapa electrica mare in jumatatea masinii, standheizung...Cauciucuri bune, ce sa mai...Cam tot ce imi doream.  Doar ca nu a fost chiar asa simplu. 

Am luat masina in 4 Decembrie iar in 5 sau 6 mi-am facut programare la inmatriculari in Sibiu, si m-au programat in 31 ianuarie. Am un noroc urias sa fiu intr-o comunitate de oameni pasionati si dedicati Transporterelor aici in Sibiu, asa ca am bagat-o direct la reparatii in timpul asta mort pana la inmatriculare. Am schimbat toate lichidele masinii, discuri de frana, saboti de frana, placute, rulemnti fata, amortizoare, pivoti, bielete, semibielete, bare de directie, kit timonerie, am pus un ambreiaj cu volanta de Golf 4 TDI, garnituri la capacul de chiuloasa, termostat, vas de expansiune, coolant (de 2 ori), termoswitch pentru ventilatoare, toate becurile, suport cutie de viteza, kit de reparatie al timoneriei, relee, sigurante, am curatat si reaparat eberpacher-ul, am luat baterie noua (bateria auxiliara de sub scaunul soferului - acum am 2 x 75 A 12 V instalate) si am schibat si grila radiatorului, pentru ca era rupta. Si rectificat alternatorul (dupa ce mi-a cazut).  Overall cred eu ca am schimbat cam tot ce trebuia schimbat la masina, acum e inmatriculata si e ready to hit the road. 

Mai trebuie doar sa ma apuc sa fac un sertar/portbagaj, iar pentru cei interesati de asa ceva (pentru T4 Multivan) va las linkul acesta : http://www.t4-wiki.de/wiki/Heckschublade 

Sunt doar eu si prietena mea care folosim campervan-ul asta. Este mic si compact, de iesit in weekend-uri sau pierdut vremea la mare si in Delta. Ne orientam mai mult spre off-camping. 

See you on the side of the roads  !

• Romulus A.
      de Romulus A.
      Bună ziua, suntem o familie cu doi copii și am dori să achiziționăm o rulotă în stare bună, cu două zone de dormit. Mașina trăgătoare va fi un Ford Focus diesel. Buget maxim disponibil 3000€. Dacă aveți de vânzare o rulotă care se potrivește nevoilor noastre, vă rog să mă anunțați pe forum sau la nr. de telefon 0761347434. Cu stimă, Romulus-Daniel Albușan.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.