Irinel Dinu

Vacanta 1 iunie - Rusalii - unde mergeti?

47 postări în acest subiect de discuţie despre Vacanta 1 iunie - Rusalii - unde mergeti?

Vacanta 1 iunie - Rusalii - unde mergeti?

Stefan P

Foarte frumos expus @ilie F1A. Bravo!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin M.

Salutare,

 

In perioada 1-5 iunie, intentionez sa ies si eu cu rulota, pentru prima oara si cautam un camping in tara. De preferat nu in zona Brasovului (suntem din Campina) si plus de asta, desi rulota este echipata si de off ,  boilerul nu mai functioneaza si pana il reparam un camping ar fi ideal. Suntem 2 persoane si un sfert. (Copilul are un an si 2 luni).

 

Ma puteti ajuta cu ceva sugestii?

 

Multumesc anticipat.

Catalin M.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Salut @Catalin M.

 Cat de departe esti dispus sa mergi, daca nu vrei pe langa Brasov?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Zanoaga, Padina!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin M.

In afara de centrul tarii sunt dispus sa merg oriunde.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Maramures, Bucovina

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vintila Stelian

Vine cineva in zona Bran - Piatra Craiului de Rusalii?

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabi C.

Locație offcamping, mai aproape de București este şi pădurea de la Măgureni PH, locație unde o să fiu şi eu din 31 mai-5 iunie cu încă 3 familii ( rulote ).:cu-rulota:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu
On 13.05.2017 at 11:42, Stefan P a scris:

Ar mai fi o varianta langa lacul Bolboci in Bucegi. Este si off si se poate si in camping Zanoaga. In camping este apa calda tot timpul, ingradit....

Ehee, @Stefan P :salutare!:
Acolo mi-ar surade si mie.:bravo:
E superba zona. Intradevar poate un pic cam greu de ajuns dar..merita efortul.:OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Deci...poate....

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
On 5/15/2017 at 15:20, Catalin M. a scris:

Salutare,

 

In perioada 1-5 iunie, intentionez sa ies si eu cu rulota, pentru prima oara si cautam un camping in tara. De preferat nu in zona Brasovului (suntem din Campina) si plus de asta, desi rulota este echipata si de off ,  boilerul nu mai functioneaza si pana il reparam un camping ar fi ideal. Suntem 2 persoane si un sfert. (Copilul are un an si 2 luni).

 

Ma puteti ajuta cu ceva sugestii?

 

Multumesc anticipat.

Catalin M.

va salut.Va propun sa mergeti la Cheia.Nu veti fi singuri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Eu si cu o gasca de prieteni mergem in Thassos de Rusalii, 5 nopti. Fara rulota de data asta, ca am gasit cazare mai ieftina decat daca era sa trag rulota dupa mine :)))

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin M.

Am citit lucruri frumoase descrise de voi despre Pensiunea Laguna Blue din Murighiol asa ca am rezervat 4 nopti acolo. Sper sa fie exact ce am eu nevoie desi am primit si alte oferte tentante. 

 

Va multumesc!

 

Modificat de Catalin M.
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Salutare. Eu sunt din Bucuresti si in perioada 01-05 iunie voi merge la Sibiu. Offcamping. Mai exact pe drumul care merge de la Sibiu spre Paltinis, exact inainte sa inceapa serpentinele. Vis-a-vis de vila Briana este o pajiste pe care intra cel putin 10 echipaje. Ziua se poate vizita Sibiul iar seara se incing gratarele. Eu plec pe 01 dimineata pe la 4 si pe la 10 sunt pe platou. Montez cortul si dau drumul la ceaun. Oricine este binevenit. Eu mai merg cu 2 familii care vin cu cortul. Nu vine ursul in zona. Este si parau limpede si rece. Este superb. Mergem acolo de 3 ani si ne place maxim. 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Cineva pentru la mare?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

 

 

On 5/20/2017 at 11:33, Traian M a scris:

Eu si cu o gasca de prieteni mergem in Thassos de Rusalii, 5 nopti. Fara rulota de data asta, ca am gasit cazare mai ieftina decat daca era sa trag rulota dupa mine :)))

 

Nici o cazare nu poate sa ofere satisfactia iesirii cu rulota ta!

Daca ai ceva de rulotist in sange!

Parerea mea!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

De Rusalii sunt la bai termale la Tasnad-Satu Mare.

Mai merge cineva?

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Bine v-am găsit!

Noi, in vacanța de ziua noastră, a copiilor, o să mergem în Murghiol  la camping Laguna Albastră .:autorulota:

  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Bravo @Ciurea Sorin, drum bun pentru maine! Nu promit nimic.....treburi...serviciu...Dar sper ca de Rusalii sa fiu la Bolboci.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Distractie frumoasa sa aveti!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Noi suntem aici, hai cu noi ! 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Salutare, noi mergem de pe 01-05 la Cotofenesti, Coiful de aur, avem doua pitice de 3 ani, le ducem la salina.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Gabriel Schuster
      de Gabriel Schuster
      De luni pana miercuri am fost la cabana Voina, off camping. Drumul este usor, de la Campulung Muscel se trece prin Leresti, apoi barajul Rausor si se ajunge la cabana Voina, loc unde se termina asfaltul. 500 de metri mai sus este primul loc de campare, ingradit si foarte plin. Un fel de “colonie” de rulote pe malul raului. Nu stiu ce facilitati exista, sau daca exista. Urmeaza un alt loc ingradit, iluminat perimetral cu lampi solare pe stalpi de lemn, loc de depozitat gunoiul, un cort mare pe post de terasa/bar. Am inteles ca este camping. Multe rulote aveau amenajate gradinite cu flori, deci se campa pe durata mai lunga. Era aglomerat, activitatile erau diverse ( inclusiv un Logan ridicat la 90 grade la care se repara pragul). Am plecat mai departe. Dupa aproximativ 1km am gasit un loc liber pe malul apei, sub niste brazi frumosi. Destul de curat, am mai adunat si eu ceva “ suveniruri”. Multe vetre de foc, uneori nu mai mult de 10 metri intre ele. Am intrat destul de greu cu camperul, de iesit a fost si mai greu. 
      Ca activitati, plimbari catre Iezerul Papusa (5 ore) sau cabana Cuca (1 ora). Trafic auto foarte redus, o patrula de la Jandarmerie isi face rondul zilnic. 
      Nu este semnal GSM, cel putin pentru Orange si Vodafone.
      Mancarea la cabana nu este stralucita ( pesemne bucatarul era in concediu si gatea altcineva), preturile destul de mari ( 15 ron/ciorba, 25+9 ron pulpe pui la ceaun cu cartofi prajiti, 9 ron o doza de bere). 
      Am plecat miercuri deoarece a inceput sa ploua, prognoza fiind cu ploaie inclusiv joi.
      Am facut o plimbare minunata spre Iezerul Papusa, a fost “desertul” acestei iesiri scurte. 
    • Alin Opran
      de Alin Opran

       
      Am definitivat planurile de vacanta pe anul acesta, va fi o caltorie lunga din Irlanda pana in Romania (si retur) si va dura peste o luna.
      Nu am un obiectiv anume de atins, tot traseul va fi la inspiratie si va curprinde traversarea catorva tari si zone pe care ni le dorin sa le (re) vedem. Vom traversa cu ferry in Tara Galilor si vom petrece ceva timp in Peak District, zona Rezervatie naturala. Posibil sa urcam in Scotia daca vremea va fi favorabila.
       
      Va urma eterna traversare cu ferry Dover-Calais unde ne vom opri o zi la buna noastra prietena, Mrs. Marie care are o ferma si unde am fost asa de bine primiti anul trecut 
       
      Vom continua cu coasta de vest a Frantei indreptandu-ne catre Andorra si Barcelona. Vom continua cu Coasta de Azur cu oprire din nou in St. Tropez unde ne vom reintalni cu prietenul Daniel (roman) care este administratorul unui frumos camping. Va urma drumul catre Milano si trecerea catre Elvetia cu oprire initiala la lacul Como. De acolo va urma vizitarea Liechtenstein si traversarea Austriei prin Alpii austriei. Mai departe Ungaria si in final, Romania cu destinatia Bucuresti.
       
      Cam asta e traseul propus, cca 5 mii km doar la dus:
       

       
      Binenteles ca vor fi modificari de traseu functie de vreme si imprejurari sau datorita unor locuri pe care ni le propunem sa le vedem adhoc.
      Momentan mai am de terminat niste maruntiruri la camper si sa fac una-doua iesiri de proba aici in Irlanda. Si binenteles sa-i fac o revizie completa de ulei, filtre, lichide 
       
      Va tin la curent 
    • Mihai Pencea
      de Mihai Pencea
      Părinții mei ne-au inspirat de mult un vis in care era vorba de o rulota. Au trecut anii, si eu si fratele meu avem copii si familiile noastre. Am fost crescuți si educați sa credem in familie si sa ne iubim soțiile și copii si NICIODATA sa nu renunțăm la visele noastre. De data aceasta ei au fost finanțatorii acestui vis (asa cum au mai finanțat si alte vise ale noastre, si asa cum si noi vom finanța visele copiilor nostri) si au achiziționat rulota Fendt Joker (nu stiu ce număr ca inca învățam despre rulote) din 1996 cu 4 locuri de dormit si 2 zone. Rulota a fost la o familie din Cluj timp de 7 ani. Aceștia au avut grijă de rulota asa cum nimeni nu putea sa o faca mai bine. I-au adus toate îmbunătățirile necesare si au fost foarte amabili, si cand zic foarte amabili, chiar am rămas plăcut surprins să cunosc astfel de oameni (in topicul unde am anunțat că vrem sa cumpărăm rulota, am detaliat mai mult procesul) si ne-au facut toata inițierea necesară pentru a merge în siguranță și cu plăcere in orice vacanță. 
      Din 30 mai vom începe prima aventură pe 6 roti si va fi la noi in tara, pe la mare, pe la munte si sa vedem ce se mai ivește. Suntem amatori de natură si cort, dar pot sa zic ca de abia acum suntem liberi in natura in cel mai bun confort. 
      Sa auzim de bine si cu siguranta o sa va bazai mult si bine pana le învăț pe toate in alte rulotismului:)). Ma bucur ca am dat aici doar peste oameni faini si cred ca daca fiecare dintre noi vom inspira generațiile următoare si pe cei din jur, vom avea tot mai multi oameni faini in frumoasa noastră țară. 
      Vânt din spate si cum zice Florin Piersic, "va doresc vouă tot ce îmi doresc si mie, dar inzecit"



    • Draghiciu Dumitru
      de Draghiciu Dumitru
      Buna Ziua 
       
      Un prieten care nu prea intra pe forum m-a rugat sa intreb daca pe langa Manastirea Agapia este un loc off camping ca pe Valea Cerbului si daca sant deja rulote acolo. El are in plan o vizita in zona de 2 saptamani incepand cu 29 Martie.
      Sau daca este un loc off camping in care se gasesc rulote si de unde poate fi vizitata toata zona cu manastiri
    • Gheorghe Cristina
      de Gheorghe Cristina
      Buna rulotistilor!
      Suntem o familie cu 2 fetite( 9 si 5 ani) care isi doreau de mult sa cumpere o rulota pentru ca obisnuiesc sa-si  petreceaca vacantele cu cortul.
      Anul acesta se implinesc 10 ani de la casatorie si cadoul nostru este o rulota fleetwood din 2002. Suntem inca in procesul de inscriere si speram ca intr o saptamana o sa avem numere negre pe ea si sa fie gata pentru analiza amanuntita.
      Precizez ca noi nu am vazut niciodata o rulota, prima vazuta, prima cumparata. Stiu ca nu a fost foarte bine asa dar nu ne am putut abtine. Problema noastra in acest moment este ca nu stim cum functioneaza aparatele din ea si toate "chestiile" din ea.
      Sper ca  sa gasesc rezolvare la profesonalistii de aici.
      Inca citesc informatii din forum ca sa gasesc raspunsuri si cand o sa fiu gata ....o sa va intreb.
      Multumesc mult
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.