Gego Attila

Usa vizitare laterala

13 postări în acest subiect de discuţie despre Usa vizitare laterala

Usa vizitare laterala

Gego Attila

Buna tuturor ! Paste fericit! Caut usa vizitare la rulota , ceva dretunghiular de preferabil 1metru lungime dar merge si 80cm.Am vazut la exis dar sper sa gasesc second mai ieftin.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gego Attila

Am o problema la partea stanga spate lateral, tabla arata destul de rau si vreau sa maschez cu o usita sau tabla striata. Nu stiu, tabla striata cum va arata?

 

 

DSC06976.JPG

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

Nu exista usita ca atare si cei de la Exis vand rama + balamale. Ca usa propriu-zisa se foloseste bucata de panou decupata din peretele rulotei, in cazul tau fix tabla aia jumulita.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Da, dar m-am gandit sa pun tabla striata in usita, tocmai sa atenueze putin aspectul.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristiTm

Eu am ajutat un prieten, pe care l-a lovit din spate cineva. Am schimbat cu tabla de aluminiu, din aia striata, jumatate din peretele  din spate.

Arata chiar foarte bine .

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Poze se poate cu reparatia facuta ?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Gego Attila Usi de vizitare la rulota de mai multe dimensiuni am vazut la un vânzător.

Avea chiar si complecte (cu blatul original), nu doar ramele! Nu va fi culoarea rulotei tale dar nu este "sifonat" blatul!

Suna la 0769 648 732.

Baftă!

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Daca tabla e decat sifonata cum vad eu si nu e intepata sau rupta ca sa intre apa eu zic s-o lasi asa, bagi banii in niste carpeli si nu stii daca va iesii mai aratos. Usile alea de vizitare sunt scumpute si la SH, si vor fi in alte culori.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristiTm
în urmă cu 14 ore, Gego Attila a scris:

Poze se poate cu reparatia facuta ?

 

Acum e plecata din tara la pescuit dar am prin tabla de la jumatate cu autofiletante si la coltuti am folosit sinenele vechi, sincer alea au fost cel mai greu de indreptat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Nu intra apa, dar e deranjant pentru ochi.Oricum ma mai gandesc ce sa fac.Mersi pentru sfaturi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

@Gego Attila nu te mai stresa cu imaginea, ignora!

Important e ca atelajul sa fie, tehnic si mecanic, bine si sa-si faca treaba pentru care e destinat. Eu estimez ca te costa in jur de 400-500 de lei materialele, plus timp ca s-o s-o repari tu sau cu vreun prieten care nu-ti va lua manopera. Nu merita deranjul!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Oricum vine vacanta si concediul, asa ca deocamdata nu ma stresez, si nici nu vreau sa cheltui pe asa ceva. Mai bine fac un plin pe banii astia .

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gego Attila

Sau iau altceva folositor la rulotica

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Florin Smolnicki
      de Florin Smolnicki
      Stimați colegi ,
       
      Am nevoie de ajutorul vostru și vă rog frumos să mă ajutați cu idei, sugestii etc.
      Problemele/ planurile mele sunt mai multe:
      Doresc să instalez două uși de vizitare, în partea stângă a rulotei, în față și în spate.
      În cele trei sezoane de când sunt „mare rulotist”         mi-am mai dotat rulota (ca și voi),  încet, încet cu câte una, alta și e foarte greu, aiurea de tot să le pui pe toate în rulotă, pe ușa  principală de intrare...   
       
      Ușa de vizitare din față vreau să fie mai mărișoară, de 55 – 60 cm ca să încapă aceste scaune de camping...
       
       
           
       
       

       
       
      Cam aici aș vrea să montez cele două uși de vizitare:
       

       
       

       
       
       

       
            
       
      Problemele abia aici încep... Peretele față stânga (unde vreau să montez ușa de vizitare mai  mare) nu e chiar în ordine, nu e chiar drept. Cam așa e modelul din fabrică....  
       

       

       

       

       
       
      La exterior, peretele arată cam așa:
       

       
           
       
          
       
      ÎNTREBĂRI:
       
      1. CE MATERIALE SUNT NECESARE PENTRU REALIZAREA LUCRĂRII?
      2. CE SCULE SUNT NECESARE PENTRU REALIZAREA LUCRĂRII?
      3. DACĂ VOI MONTA UȘA DE VIZITARE, CU ȘIPCI DE LEMN PE INTERIOR,  SLĂBESC SAU ÎNTĂRESC STRUCTURA PERETELUI DE LA RULOTĂ???
      4. ESTE BINE SĂ PROCEDEZ AȘA???  VREAU SĂ MONTEZ O ȘINĂ DIN ALUMINIU,  PROFIL „U” ( REZISTENTĂ), ÎN INTERIORUL RULOTEI, DIN PODEA PÂNĂ ÎN TAVAN, VREAU SĂ SUDEZ ÎN CAPĂTUL ȘINEI, JOS ȘI SUS NIȘTE TĂLPI CARE SĂ MĂREASCĂ SUPRAFAȚA DE SUSȚINERE. ȘINA VERTICALĂ AȘ PRINDE-O DE PERETE,  CU ȘURUBURI. ÎN EXTERIOR FOLOSESC NIȘTE ȘAIBE MAI MARI, DUPĂ MONTAJ, LA EXTERIOR LE ACOPĂR CU AUTOCOLANTE...
      5. CUM SE MONTEAZĂ O UȘĂ DE VIZITARE? MĂ INTERESEAZĂ FILME DE PE YOUTUBE SAU DOCUMENTE ÎN GERMANĂ, FRANCEZĂ CARE SĂ EXPLICE CUM SE MONTEAZĂ.
       
      VĂ MULȚUMESC ANTICIPAT PENTRU RĂSPUNSURI!!!
       

       
       
       
       

       
       
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.