Bogdan  Stoica

Concediu

11 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu

Concediu

Bogdan  Stoica

Buna seara se apropie vacanta copiilor si  fiind si prima iesire mai lunga cu rulota mentionez ca am Dacia Logan Mcv Diesel, si anul trecut am cumparat rulota care este Lunar Meteor   vreau sa plec din Bucuresti la Cascada Bigar de acolo m am gindit sa plec Cheile Turzii de acolo sa plec la manastirea Prislop de acolo sa plec la salina Turda de acolo sa plec salina Praid si la Cheia si acasa la Bucuresti .

Vreau cit tine vacanta copiilor sa fiu haiduc  imi puteti spune locuri pa unde ati mai fost pe traseu meu  sau locuri de campare of pe acest traseu  sau parerea dumneavostra in legatura cu traseu ales de mine...

Multumesc pentru sfaturi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Robert Patrick

Va salut.As fi si eu interesat de un astfel de traseu.Cu stima.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan  Stoica
2 minute în urmă, RobertPatrick a scris:

Va salut.As fi si eu interesat de un astfel de traseu.Cu stima.

Super  cind sintem mai multi mai bine mai misto

Noi sintem 2adulti cu doi copii(2 fete una are 9 ani si una 5 )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Salutare Bogdan, eu aș merge așa , Bigăr, Prislop, Deva Cetate  , Castelul Huniazilor  , Alba Iulia CetateaAlba  , Turda Cheile  , SalinaTurda,  Praid Salina, Băile Tușnad , Cheia  București Acasă ! Distracție plăcută și drum bun , vânt din spate !:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
în urmă cu 1 oră, Bogdan2008 a scris:

Super  cind sintem mai multi mai bine mai misto

Noi sintem 2adulti cu doi copii(2 fete una are 9 ani si una 5 )

E foarte bine.Noi suntem 2 adulti, cu un baiat de 6 ani.Au si copiii activitati comune.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Buna seara. Daca mai este loc sincer ma bate gandul. Noi suntem 2 adulti,  o fetita de 6 ani si un baiat de 2ani

:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Important de stiut perioada.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan  Stoica
în urmă cu 9 ore, Ciurea Sorin a scris:

Salutare Bogdan, eu aș merge așa , Bigăr, Prislop, Deva Cetate  , Castelul Huniazilor  , Alba Iulia CetateaAlba  , Turda Cheile  , SalinaTurda,  Praid Salina, Băile Tușnad , Cheia  București Acasă ! Distracție plăcută și drum bun , vânt din spate !:cu-rulota:

Multumesc pentru sfat

în urmă cu 5 ore, Vlad .S a scris:

Important de stiut perioada.hi

Pai eu am zis cind intra copii in vacanta ca eu si sotia ne luam concediu cind ia si copiii vacanta

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad .S

Acum am aflat cand e vacanta. In perioada 29.04-01.05 noi trebuie sa fim la Fantanita Craiesei. 

Dar ne gandim si vedem daca putem face niste artificii legate de traseu. :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
7 minute în urmă, Vlad .S a scris:

Acum am aflat cand e vacanta. In perioada 29.04-01.05 noi trebuie sa fim la Fantanita Craiesei. 

Dar ne gandim si vedem daca putem face niste artificii legate de traseu. :cu-rulota:

 

Luni, cand  se incheie activitatea la Fantanita Craiesei, vom organiza o deplasare intr-o locatie sau doua off-camping, cu cei care mai au cateva zile libere sau concediu si bineinteles, care vor sa mearga...detaliile respective, le vom discuta acolo, la fata locului, sa vedem ce propune fiecare...:)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan  Stoica

Buna seara fiind nou in treaba asta cu rulota am si eu unele intrebari:

 

Cum ne descurcam cu apa de baie si de spalat vase ? Cum se procura ? M- ar interesa cum au facut unii si ce fac,  plec de acasa cu bidoanele pline , le umplu pe drum mai aproape de destinatie? Mi se pare o problema  mare apa , mai ales ca vreau sa stau in off camping si sintem 2 adulti cu doi copii , avem nevoie de un dus , nu poti dupa o zi sa te culci fara dus si la dus ai nevoie de mult mai multa apa. Bateria si gazele sint ok dar apa este o mare  problema.

Alta problema este daca vreau de exemplu sa merg la  cascada bihar unde campez  unde vreau intr-o parcare. Daca opresc intr-o parcare poate sa vina politia sa zica ca nu am voie, pe ce criterii se fac opririle?    Multumesc pentru sfaturi si scuzati intrebarile.

Modificat de Gabriel Schuster

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.