Adrian N.

Rulota off road

10 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota off road

Rulota off road

Adrian N.

Buna ziua, ma intereseaza din ce in ce mai tare o rulota pe care sa o folosesc exclusiv pentru pescuit, obligatoriu inalta de la sol, scurta, ceea ce inseamna o singura zona de dormit

Obligatoriu din punctul meu de vedere trebuie sa aiba:

wc fix si dus, panouri fotovoltaice, boiler pe gaz, incalzire, si neaparat tapana.

In afara de kip, ce am si eu, doar ca mare, prea mare pentru hartoapele pe care merg eu la peste si dau cu ea pe jos, nu stiu altele la fel de tapene, poate ma puteti voi ajuta cu ceva idei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

Salut @Adrian N., eu cu rulota mea nu am avut probleme cu intratul la locurile de pescuit.

Nu stiu daca garda la sol e mai inalta fata de cea de la rulota ta. Acum nu stiu nici pe ce fel de drumuri mergi tu cand mergi la pescuit ca sa pot face comparatie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Nu e ce caut eu, merg pe dunare, si de obicei merg minim 10 km pe drumuri greu de mers si doar cu turism, cu rulota dupa mine e clar ca o sa am probleme. Am dat un pic cu spatele rulotei si pe drumul de la Vadu, la dunare o las jumate acolo.

Ca sa nu mai zic ca ma bate gandu si sa urc pe baiului, sau la lacul vulturilor, sau ...sus la munte sus.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chiriac Bogdan

Salut ! Eu am un Hobby 430 tot pentru pescuit si merg uneori pe drumuri foarte proaste. Merg destul de incet chiar in viteza 1. Nu am intampinat probleme deosebite , dar trebuie foarte bine depozitate lucrurile. Am renuntat la sistemele de inchirere clasice din plastic de la dulapuri si sertare si am montat magnetice . Nu o data m am trezit cu dulapurile si sertarele deschise la destinatie si  toata vesela si lucrurile  pe jos :) . La urcarea in rampe  exista riscul sa lovesti peretele din spate ceeea ce eu am patit .....  uneori trebuie sa ti ie i putin avant pentru a urca daca e prea abrupt.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Buna ziua

 

Si eu merg la pescuit cu rulota si am optat sa schimb puntea cu una noua completa si am mai inaltat rulota cu 8 cm.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Cum ai inaltat-o? Poti sa ne pui niste poze? daca ai inaltat -o acum merg puse si roti mai mari? sau crezi ca freaca?

Modificat de Adrian N.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Am avut punte ALKO si am schimbat-o cu o punte KNOTT an un atelier din Brasov pe langa CAREFUR iesirea spre Sf.Ghe. Au masurat puntea mea si au comandat una noua completa cu frane, 3 cauciucuri noi C , jenti , amortizoare, frana de mana si rulmenti noi. Apoi au inaltat-o cat am vrut eu.

Totul cu manopera cu cu punte noua 1150 EURO

 

 

Modificat de Draghiciu Dumitru

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Pentru initiatorul topicului si nu numai, ceva la care am ramas fara cuvinte !

Video

 

P.S.pentru cei ce stiu engleza , in prezentare spune si niste amanunte gen: materiale militare folosite, se inchide ermetic in timpul mersului, etc.

Aveti grija sa nu comandati prea multe......fabrica nu poate livra ............

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian N.

Le stiu, dar sunt un pic prea spartane, misto oricum, si scumpe ca naiba.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Todasca

Zic ca cea mai legata este Hobby!

Garda se poate regla (nu foarte mult) din jante si cauciucuri!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.