Lucescu R.

Bine v-am gasit

17 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit

Bine v-am gasit

Lucescu R.

Buna ziua, ma numescu Lucescu Razvan (nu sunt antrenor). Acum 1 luna am cumparat o rulota Tabert Wind, cand era zapada mai mare, deci sunt adeptul cumpararii in extrasezon pentru o oferta mai larga si un pret mai bun. Sunt din Iasi, am cumparat rulota din Bucuresti, inmatriculata in Romania, primul proprietar in acte, primul meu drum fiind intoarcerea acasa de 400 km, Bucuresti-Iasi (am petrecut 2 ore bara la bara pana am iesit din Bucuresti). Am tractat-o cu un renault trafic 1, 9 dci 101cp, viteza de croaziera la inceput fiind panicat de cele scrise pe forumuri 70km/ora, dar mai apoi 90-100km/ora fara nici o problema, rulota fiind foarte usoara 520kg masa proprie, 750 MMA. Multumesc tuturor de pe forum care m-au determinat prin cele scrise de ei sa ma hotarasc sa devin rulotist.

Drumuri bune tuturor si vant din spate, la primavara.

Distribuie această postare


Link către postare

Doru A.

Bun venit in comunitatea rulotistilor @vanu80!nay

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bine ai venit in comunitate @vanu80 bun-venit

Te rog sa lasam aceasta postare pentru prezentarea ta, iar rulotei sa ii faci o prezentare in Rulota Mea :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alaturi de noi @vanu80, sa ai drumuri bune si vacante minunate cu noua ta achizitie! nay

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Levi N

bun-venitsi din partea mea!

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate @vanu80!

nay

 

Te invit sa citesti Regulamentul si sa-ti schimbi numele de utilizator asa cum se cere.

:-)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Lucescu R.

Multumesc tuturor pt urari.

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ghita

:bun-venit:si sa te bucuri de rulota pe care ai cumparat-o. Vacante si iesiri placute!

Distribuie această postare


Link către postare
Cornel Mihailescu

bun-venit si vacante minunate iti dorim. superok

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

@Lucescu R.

Salutare si bun venit. Ca o sugestie, nu te lasa furat de viteza si nu vei avea surprize neplacute. 

Distribuie această postare


Link către postare
Ionel Uruc

bun-venit si vacante multe.

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Bun venit!

Sa va bucurati de rulotzica voastra. Sa aveti vacante minunate!

Distribuie această postare


Link către postare
Lucescu R.

Mulțumesc pt sfaturi și urări,  oricum voi ieși întâi în jurul Iașului în weekenduri pt acomodare. Îmi lipsește totuși cortul, dacă știe cineva unul la un preț rezonabil... lungime șină aprox 740 cm.

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

bun-venitsi plimbari placute !  

  Atentie, balansul se declanseaza de obicei la confruntarea cu un element perturbator (o miscare brusca din volan, o masina care depaseste in mare viteza si foarte aproape in lateral, s.a.). Intrucat nu-ti doresc sa te confrunti cu asa ceva, recomand o viteza de croaziera limitata la 80Km/h. Nu intotdeauna se reuseste readucerea ansamblului in plaja de control (din pacate).

Distribuie această postare


Link către postare
Emil Vinteler

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Ciurea Sorin

bun-venit Bine ai sosit printre noi , în frumoasa noastră comunitate și te rog să iei în seamă cele spuse de colegul @Mihnea Stoenescu , mașina trage de tras și cu 120km/h problema este cum o redresezi când ai intrat in balans, așa că e mai bine să nu probezi ci să prevezi, mai ales când mergi in vacanțe și sunt toți cei dragi ție cu tine .80km /h  e siguranță , e viață, la urma urmei ai plecat în concediu nu la raliu ! Toate urările de bine !

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.