Viorel K

Bun gasit

26 postări în acest subiect de discuţie despre Bun gasit

Bun gasit

Viorel K

Bine v-am gasit si, conform traditiei acestui forum, sa spun cate ceva si despre mine, chiar ceva mai mult decat vad ca este uzanta.
Sunt Viorel din Bucuresti, am 57 de ani, pensionar cu o lunga cariera in fata (sper). Sotia e si ea pensionara, cu acelasi deziderat. Mai si lucram cate putinel pe cont propriu, nu stam doar in fotoliu la televizor.
Inca nu avem rulota dar ne bate gandul (din nou) sa luam una. Nu suntem 100% decisi dar mai mult ca alta data, mai sunt cateva detalii destul de importante  care ne pot influenata decizia, incepand cu unde o vom parca, cand nu mergem cu ea si mai ales in extrasezon (stam la bloc). Mai ales ca vrem una mai buna, chiar daca nu va fi chiar ieftina, dar tinuta aiurea si nesigur ma tem ca ne va da o neliniste pe care nu ne-am dori-o.

Masina, avem un Opel vectra benzina 1, 6 de 100 CP, masa tractabila aproape 1400kg. Am inteles ca e cam putinel pentru rulota dar asta e, cel putin deocamdata. Si oricum nu vrem o rulota mare, chiar daca ar fi mai confortabila.
Suntem si biciclisti convinsi si ne gandim ca o rulota ne va da si ocazia unor ture mai diverse si mai frumoase.
Cam atat si sper sa gasesc aici raspunsuri incurajatoare.

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Bun venit alaturi de noi @Viorel Kp ! nay

Cu ajutorul membrilor acestei comunitati, sper sa gasesti cea mai buna solutie si sa achizitionati rulota pe care vi-o doriti! bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salutare si bun venit!

Cu siguranta veti gasi raspunsuri la intrebarile care va framanta.

Distribuie această postare


Link către postare
Ionel Uruc

:bun-venit: Bun venit. Dacă iubiți natura succes în alegerea rulote. 

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ghita

Salut Viorel si bine ai venit in aceasta calda comunitate. :bun-venit:

Si eu am un Opel Vectra si inca n-am tras cu el de o rulota. Sper sa o fac la iesirea de pe 09-12 februarie pe Valea Cerbului.

Sper sa vorbim mai pe indelete despre rulote cand ne vom intalni! Mult succes in cautarea rulotei pe care o doresti! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Doru A.

Bun venit pe forum si spor la achizitionarea rulotei @Viorel Kp!superok

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate si mult succes in achizitionarea rulotei dorite!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

@Viorel Kp bine ai venit in marea noastra familienay !

Distribuie această postare


Link către postare
Ciurea Sorin

bun-venitBine ai sosit în această frumoasă comunitate !nay

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! bun-venit

Sunt sigur ca daca chiar va doriti o rulota, restul problemelor pe care vi le faceti au rezolvare 100% , pentru parcare mai inchiriati un loc de la primarie si problema e rezolvata :), sau mai exista parcari pentru rulote pentru o chirie lunara ( am vazut ceva anunturi si pentru Bucuresti ). Dimensiunea rulotei o alegeti dupa necesitati :) 

Incercati sa cititi topicurile din  Sfaturi Achizitionare Rulota si cu siguranta o sa luati cea mai buna decizie.superok

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel K

Multumesc pentru primirea prieteneasca. Se confirma prima impresie despre aceasta comunitate, adica una foarte buna. Promit sa fiu un elev silitor si sa trec examenul de achizitionare a rulotei cu nota mare.

Distribuie această postare


Link către postare
Levi N

bun-venitsi din partea mea!

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel K

Danke! (incep sa exersez, s-ar putea sa-mi prinda bine)

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Ti-ar prinde si mai bine daca de acum inainte vei saluta pe noii veniti in comunitate, asa cum si tu ai primit saluturi de bun venit.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
CristiTm

Salut si bine ai venit superok

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

Bine ai venit, @Viorel Kp !  Daca va doriti rulota, cu siguranta o veti avea. Iar daca nu aspirati la una mare si grea, masina pe care o aveti se va "descurca".

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel K
în urmă cu 21 ore, Viorel a scris:

Ti-ar prinde si mai bine daca de acum inainte vei saluta pe noii veniti in comunitate, asa cum si tu ai primit saluturi de bun venit.

nay

Am inteles. E un forum serios unde glumele nu-si au locul si rostul. 

 

Multumesc pentru mesajele de primire.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Isi au rostul lor si glumele, fara discutii, doar ca locul lor se regaseste in sectiunile de bancuri :laughing:

 

Si stai linistit, ca eu unul accept glumele, doar ca prin scris intotdeauna se poate intelege altceva in comparatie cu exprimarea orala biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Nicolae

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Rulota AAA

Bun venitsuperok alaturi de noi!!

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin Peiu

Salutari!!! :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Luuta Lucian
On 01/30/2017 at 22:56, Ursu Florin a scris:

Bun venit in comunitate! bun-venit

Sunt sigur ca daca chiar va doriti o rulota, restul problemelor pe care vi le faceti au rezolvare 100% , pentru parcare mai inchiriati un loc de la primarie si problema e rezolvata :), sau mai exista parcari pentru rulote pentru o chirie lunara ( am vazut ceva anunturi si pentru Bucuresti ). Dimensiunea rulotei o alegeti dupa necesitati :) 

Incercati sa cititi topicurile din  Sfaturi Achizitionare Rulota si cu siguranta o sa luati cea mai buna decizie.superok

Salut, imi poti spune te rog unde ai vazut anunturile cu parcari pentru rulote? Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Pe diferite site-uri de anunturi, parca si aici pe forum am vazut un anunt :)

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.