Dan Marius

Masinile mele...volvo, sharan, calibra turbo

11 postări în acest subiect de discuţie despre Masinile mele...volvo, sharan, calibra turbo

Masinile mele...volvo, sharan, calibra turbo

Dan Marius

Ce sa zic despre masini...am un VW Sharan 1.9 diesel, un Volvo s60 2.4 diesel si marea mea iubire ramane Opel Calibra turbo care momentan isi face somnul in garaj in Romania.  

VW Sharan foarte bun pentrut familie , spatios, dar asa puturos de imi vine sa-i dau foc.

Volvo s60 e destul de rapida pentru un diesel, fara probleme majore la motor sau suspensie, consum bun,  dar ca si confort e varza, cea mai proasta masina pe care am avut-o din punct de vedere al confortului - o sa o vand.

Opel Calibra turbo,  una din putinele ramase in Romania ....ce sa zic, te simti ca si cum ai avea orgasm cand o conduci , niciodata nu inceteza sa te surprinda cu accelaratia si reprizele de putere pe care ti le ofera....

Te face sa zambesti si sa o calci mai tare, singura masina pe care am avut-o si niciodata nu am condus-o cu viteza maxima ...nici  macar odata , consumul nu se ia in calcul.

Va salut!

Modificat de Radu Ghita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Sa stapanesti cu drag "parcul auto" si drumuri bune sa ai, fara evenimente neplacute!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Merci frumos , la fel si tie .... te salut !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Cele mai bune masini sunt cele pe care le avem hi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

O poza cu preferata mea.....opel calibra, motor c20let, 2.0 turbo , 6+1 viteze , 4x4 permanent , 310 cai avea cand o foloseam acum ceva ani dar vara nu e departe si sper sa o scot la o plimbare 

1.jpg

2.jpg

3 minute în urmă, Sorin Leitoiu a scris:

Cele mai bune masini sunt cele pe care le avem hi

nu stiu daca sunt in totalitate de acord cu tine....mie doua din cele care le detin nu prea imi plac......sunt bune dar na.....sunt eu mai mufturos :) te salut!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sa te bucuri de toate trei in continuare, chiar daca diferit!  :clapping:

Drumuri bune si fara evenimente! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Drumuri bune cu ambele sa ai!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin Oprescu

Salut,

Ai putea sa mi spui, te rog, cat îți consumă volvo s60 cu rulota după el dacă ai tras cu el? Mulțumesc! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Salut !

Cam tarziu raspunsul meu . Nu am tras cu Volvo nicio rulota ; pot doar sa iti zic ca pe autostrada consuma in jur de 6 - 7 depinde cu o alergi .Un motor bun si nu prea pretentios.

Am tras o rulota cu un Vw Passat si pe autostrada mi-a consumat cam 12 dar sa avem in vedere ca rulota era mare (nu stiu ce greutate) si mai era si incarcata cu tot felul de prostii.

Te salut.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

De Opel Calibra m-am indragostit grav , cred ca prin anii 90 si ceva.

Am vazut-o prima data la Marius Lacatus ( fotbalistul), a venit cu ea din Italia , juca la Fiorentina.

Baaaa nene ce salivam , dupa ea ...si rosie !!! Arata bestial , dar nici a ta nu este departe ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Marius

Salut, merci pt aprecieri, si eu sunt inca indragostit de ea, dar pacat ca sta degeaba in Romania, mai e un pic pana la vara cand va iesi iar la strada!! :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.