Eugen David

Cumpar cort

17 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar cort

Cumpar cort

Eugen David

Va salut ! 

Deoarece rulota mea nu a avut cort, doresc sa cumpar unul pentru rulota mea de 4, 2 m fara protap, la urmatoarele dimensiuni : 7, 5 m sina si 8, 5 m pana in pamant ! 

Multumesc  pentru eventualele  oferte ! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Am urmarit si acum si mai inainte , nu am vazut pret trecut acolo ? dar noi am mai vorbit si stiu ca este cam 200 de euro, nu-mi trebuie "moka " dar nici atat nu platesc ! Am gasit 3 bucati  la 100 de euro bucata dar am zis ca poate fac vanzare vreunui membru de pe forum ! Apropo 2 corturi au fost de la Adria de 410 cm ! sper sa se potriveasca ? O zi minunata la toata lumea !  nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu am trecut pret fiindca doresc sa discut la telefon cu cel interesat.

Nu cred ca am spus ceva de 200 euro (sau poate am spus  tamp), cu toate ca aceste corturi sunt complete, de calitate si si-ar merita valoarea.

Bafta pentru cele gasite la 100 euro!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Va salut !

In sfarsit astazi am fost dupa cort !

Am sa pun cateva poze pentru a cere si cateva sfaturi.

Nu prea stiu cum vin betele, sunt cam multe .

Apropo daca mai vrea cineva un cort de pe Adria de 410 cm la 100 de euro + transport ( cort, confectia metalica si fusta de pe langa cort )sa ma anunte.

Multumesc !

PQh2d3p.jpg

[img width=640 height=480]http://i.imgur.com/wZCQzVc.jpg

[img width=384 height=512]http://i.imgur.com/OWwo4t2.jpg

[img width=640 height=480]http://i.imgur.com/g2RpEf3.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am inteles, in mare stiu fiindca am avut terasa si inainte, dar am si 2 bete de lemn si 4 tije mai subtiri de plastic , parca si nu vad ce pot face cu ele ? am sa le pozez mai indeaproape sa se vada mai bine ! Multumesc ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Va salut !  hi Am sesizat ca rulota mea nu are  )(| sina exterioara la baza  pentru pozare / fixare a fustei. Asa ca  vazz doresc sa cumpar 2 buc sina (1 x 1, 6m + 1 x 2m). Astept oferta  ptg ! Appr , este la exis dar destul de "piparata " wow, cei drept e noou produsul ! Multumesc :-) ! " Ciudati si francezii astia  :))))( ! De unde sa aiba cort daca nu are sina ? nervos  totusi exterioara are sina, superok  dar are terasa !" Numai de bine ! nay.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Subtirel tare cortul ala , fara fusta si mic , credeam ca este vreun chilipir .....dar...dai 100 euro si atata face, asta este, sa-l stapanesti sanatos , acum ramane de vazut daca vine bine pe rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Subtirel tare cortul ala , fara fusta si mic , credeam ca este vreun chilipir .....dar...dai 100 euro si atata face, asta este, sa-l stapanesti sanatos , acum ramane de vazut daca vine bine pe rulota.

  Adeca cum prietene ? :))))( "subtirel si fara nimic ", poate ai omis ceva ?poate ai uitat sa-ti pui ochelarii? se mai intampla ! stai linistit , daca ai mai bun sa fi sanatos , fusta are , nu am eu sina pentru ea pe rulota ! " pana imi achizitionez una , o folosesc pe a sotiei ! ()] ()], dar nici ea nu e acasa pana-n primavara ! down

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

De jmecheri e plina lumea !asa ca ?via !!! xq

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Subtirel tare cortul ala , fara fusta si mic , credeam ca este vreun chilipir .....dar...dai 100 euro si atata face, asta este, sa-l stapanesti sanatos , acum ramane de vazut daca vine bine pe rulota.

.... pana acum cateva zile cumparai cort , ca sa poti sa-ti vinzi " harbul de rulota  ". Acum ma " apostrofezi " pe mine ! cu ce drept ? ai vandut tu asa ceva ? ma-ndoiesc !! ma-ndoiesc si ca ai asa ceva " prietene " ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Mic nu e cortUL , mic e cineva la CAP ? daca urmaresti ce am postat vei vedea !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Domnule Denis...am spus asta pentru ca te-ai laudat ca vrei vinzi corturi si altora pe aici , am facut o remarca prin care am atras atentia ca acel cort este subtine si de aceea este ieftin, daca citesti bine nu te-am jignit cu nimic, NU INTELEG CE TE-A DETERMINAT SA MA JIGNESTI DIN CAUZA ASTA???!!!, NE CUNOASTEM CUMVA?, AM FACUT IESIRI IMPREUNA CU RULOTELE CA SA NE PERMITEM?, am urmarit ceea ce ai scris si...?, TREBUIA neaparat sa ma JIGNESTI?, referitor la URMARIT DISCUTIE...eu am CORT la rulota si Rulota mea nu este un HARB, motivul pentru care doresc sa o vand este altul, fiecare le stie pe ale lui, ASA CA TE ROG SA VORBESTI FRUMOS CU MINE SI NU NUMAI CU MINE , CU TOTI COLEGII DE PE FORUM, intram aici pe acest forum ca sa discutam normal si prieteneste Domnule Denis.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Domnule Denis...am spus asta pentru ca te-ai laudat ca vrei vinzi corturi si altora pe aici , am facut o remarca prin care am atras atentia ca acel cort este subtine si de aceea este ieftin, daca citesti bine nu te-am jignit cu nimic, NU INTELEG CE TE-A DETERMINAT SA MA JIGNESTI DIN CAUZA ASTA???!!!, NE CUNOASTEM CUMVA?, AM FACUT IESIRI IMPREUNA CU RULOTELE CA SA NE PERMITEM?, am urmarit ceea ce ai scris si...?, TREBUIA neaparat sa ma JIGNESTI?, referitor la URMARIT DISCUTIE...eu am CORT la rulota si Rulota mea nu este un HARB, motivul pentru care doresc sa o vand este altul, fiecare le stie pe ale lui, ASA CA TE ROG SA VORBESTI FRUMOS CU MINE SI NU NUMAI CU MINE , CU TOTI COLEGII DE PE FORUM, intram aici pe acest forum ca sa discutam normal si prieteneste Domnule Denis. 

...  :* Dar eu nu sunt Denis, poate nu ai citit bine? S-au intentionat o faci ? Dar cred ca iti place sa denaturezi lucrurile ! Intradevar nu ne cunoastem ( nici macar armata n-am facut-o impreuna ca sa NE PERMITEM , nici macar varsta nu este apropiata DOMNULE MIHAI TANASE. Eu nu m-am adresat niciodata "tie " pana ce nu ai facut-o tu  DOMNULE MIHAI TANASE, ce te-a determinat ? doar tu sti . Daca ti-am raspuns pe masura te-a deranjat  xp/, de ce ?Nu m-am laudat nici o clipa in legatura cu corturile, stiu in continuare 2 corturi ( cel care l-am cumparat a fost al treilea) care se vand la 100 de euro de 8, 5m + transport, te deranjaza asta cumva ? Am scris asta pe forum si am facut si dovada a ceiia ce am cumparat spunand ca unul din cele doua este identic, mai putin culoarea) Am spus altceva, am spus un alt pret ? NU! 100 DE EURO +TRANSPORT . Daca "voi " va permiteti sa platiti si 300 de euro pe un cort ( dupa cum am vazut ca se cere pe un alt forum ) eu nu-mi pot permite luxul asta !( am vazut ca ai vrut cort de la Craiova si te " tiganeai " la 50 de lei transport)  O fi el cort mai gros ( de iarna de vara ) sau mai subtire cum spui tu ca este al meu ?dar nu-l folosesc iarna, asa ca sper sa corespunda nevoilor .ai TU o problema de m-ai " blamat ", nu am facut-o eu, TU ai inceput. Uitate bine, verifica, unde am scris eu ca nu are cortul fusta? de unde ai scos asta ?ai citit cumva printre randuri ? Am scris / spus ca nu are rulota sina pentru fusta, motiv pentru care caut sa cumpar. Sper sa ma fi inteles bine DOMNULE MIHAI TANASE ! '/z S-auzim numai de bine ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Asa DA Domnule Eugen , asa este frumos sa discuti , asa te vrem aici , MAI PUTIN CHESTIA CU TIGANITUL, eu nu sunt tigan ..nu stiu de unde ai scos chestia cu tiganitul dar am sa -ti raspund...DAAAA, este normal sa ma tiganesc pentru un pret pe un transport prea scump , intotdeauna m-am tiganit la ceva ce nu se merita, pe mine ma intereseaza produsul , nu ma tiganesc la calitate, eu platesc marfa daca este de calitate, daca nu este de calitate nu cumpar , exista o vorba a englezului...SUNT PREA SARAC CA SA CUMPAR CEVA IEFTIN SI PROST...si...nu ai citit bine , am cumparat cort demult de la Domnul Viorel din Craiova si pot sa spun ca sunt de mare calitate si isi  merita din plin toti banutii, vroiam doar sa il schimb pentru ca este putin mai lung , atat , dar...probabil atunci ai vazut ca urma sa mai platesc inca o data transportul si de aceea ai scris chestia cu tiganitul...dar ma rog ...este bine ca inainte sa mai jignesti un om informeaza-te mai bine si dupa aceea scoate PERLA...si inca ceva ...daca ai cativa ani in plus fata de mine asta nu te indreptateste cu nimic ca sa ma jignesti , o zi buna sa ai , Salutare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Apropo , "si cel mai frumos armasar va ajunge intr-o buna zi o martoaga ". Referitor la tiganit , am pus cuvantul intre ghilimele, nu am facut afirmatia ca esti tigan, nu te stiu personal si nu pot face astfel de afirmatii. Nu sunt rasist , dimpotriva ! Referitor la cort, eu sunt multumit in principiu, adevarat nu este nou, nici rulota nu este noua. Impreuna cu vanzatorul l-am scos din rulota si l-am pus in masina mea, poi cum o fi ( gros/subtire ) , voi vedea . Adevarul ca n-a fost "gros " la pret  nyo. Iar ca informare si " perle " nici tie nu-ti este indiferenta problema ! Si nu m-am laudat ca vreau sa vand corturi, efectiv am spus ca daca cineva doreste un cort de talia cortului meu sa ma contracteze, nu am cerut  un pret mai mare, doar m-am oferit sa intermediez" problema " S-auzim numai de bine ! nay, si cand ne-om intalnii sa ciocnim un pahar ! xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.