Calin.B

Rulota statica

2 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota statica

Rulota statica

Calin.B

Sunt un vechi ppsesor de rulota ( aprox 10 ani ) Spre deosebire de "plimbaretii" care obisnuiesc sa mearga cu casa dupa ei, eu o am cantonata in Delta Dunarii aproape de Chilia. Probabil ca nu ma incadrez in randul rulotistilor in adevaratul sens a cuvantului, in schimb recunosc sincer ca intotdeauna mi-a placut sa dorm in rulota ..i- mi da  senzatia apropierii de natura...i-mi place mirosul de rulota , utilitatea unei rulote si pentru mine e singura varianta de a avea un loc de odihna  si pastrare bagaje in salbaticie...... nu mi-am permis pana acum sa-mi construiesc ceva mai acatarii sau sa i-mi achizitionez ceva mai bun ( Rulota care o am e un pic mai tanara ca mine ) .....Pana acum.....Mobilizati si de faptul ca una din rulote a capotat iar una e un pic mai luxoasa decat un cort, impreuna cu "asociatul "meu in ale pescuitului am hotarit sa ne innoim in anul care vine . Dupa secole de cautari care au durat aproximativ 6 luni ne-am oprit la o rulota statica  (un fel de casa ) sau o rulota mare ( doua axe, de 8 m lungime ). In functie de costul de achizitie, cost transport, racordare la utilitati vom lua o hotarare in viitorul apropiat. La locatia unde vrem sa o amplasam este curent, se poate ajunge cu masina, apa avem de la un baziin de 1000 litri, trasa din Dunare, intentionam sa facem o fosa pentru reziduuri ...Dintre forumisti daca exista posesori de rulote statice (probabil asta va fi optiunea ) poate se gaseste cineva care a mai trecut  prin asta ....ma refer la cost  achizitie, model ( lungime, latime, grosime ),  transport ( autorizatii agabaritice ),  instalare, racordare eventuale reparatii, transformari necesare,  etc . Orice parere, sfat e bine venit...Bugetul nostru e in jur de 5000- 6000 euro dusa la locatie.

Distribuie această postare


Link către postare

Ursu Florin

Salut @Calin.B, bun venit in comunitate!

Hai sa lasam acest topic pentru prezentare, iar pentru restul problemelor citeste topicurile din sectiunile dedicate, iar daca nu gasesti raspunsuri deschide topicuri noi! 

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.