Daniel P

Letca Noua 17.12.2016

6 postări în acest subiect de discuţie despre Letca Noua 17.12.2016

Letca Noua 17.12.2016

Daniel P

Ieri a fost o zi frumoasa de decembrie, cu soare dar si ger  si chiar daca a batul un pic vantul si erau vreo 5-6 grade afara, am iesit din nou la o tuica fiarta si un gratar.../l:

Au fost alaturi de noi si ne-au onorat cu prezenta colegul @Viorel2016 cu sotia si Pufy, un frumos si simpatic catelus...:)

 

20161217_152511-800x600.jpg

20161217_134628-800x600.jpg

20161217_134658-800x600.jpg

20161217_134706-800x600.jpg

20161217_152502-800x600.jpg

 

Si Pufy

 

20161217_134702-800x600.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Vremea a fost asa cum trebuia pentru astfel de manifestari biggrin

Sa va fie de bine!

:bravo:

 

Dar daca tot mereu este prezentat prin topicuri colegul @Viorel2016, cred ca ar fi bine sa scrie cateva randuri, sa-l si cunoastem mai multi dintre noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asa e, o sa-l urechez cu prima ocazie...:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

@Daniel P hi, frumossss, cu cescutele aferente si corecte,  :bere:
gratarul sfaraie pe , , barosaneala " compania de asemenea.:feliare:
Ce sa mai zic !!!!..Ferice de voi.:bravo:
Norocul meu ca nu sufar de , , invidie " ca altfel eram turbat .:pofta:
Sa va fie de bine si tineti-o tot asa fratilor.:clapping:superoknay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

Imi pare rau ca nu am putut si eu sa va tin companie, dar indatoririle casnice nu mi-au creat posibilitatea si timpul necesar pentru aceasta intalnire. Cu proxima ocazie sper sa nu mai ratez!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Păcat că nu sunt mai aproape de voi Daniel că veneam și eu la o fiartă !:perfect:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Weekendul trecut am profitat de vremea superbă pentru sfarsit de septembrie și am pus-o de o ieșire la Măgureni, in județul Prahova. 
      Prieteni, atmosferă frumoasă, cuminți și voie bună... așa că am ridicat ancora taman luni dimineață. 
      Sănătate maximă și ieșiri frumoase va doresc tuturor! 











    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Cine dorește să petrecem împreună sărbătoarea Rusaliilor și anul acesta, este bine-venit alături de noi la Letca Nouă. 
      Avem suficiente condiții pentru buna desfășurare a ostilităților , verdeață, soare, umbră, grătar, trepied pentru ceaun și o vatră pentru a sta la foc noaptea, piscină, duș, vitrină frigorifică, tv, muzică, etc, etc...
      Se anunță și vreme frumoasă, așa că voia bună și distracția vor veni de la sine...
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Anul acesta m-am hotărât și voi petrece sărbătorile de Paște și 1 Mai tot la Letca Nouă. 
      Față de acum un an,  am mai făcut câteva amenajări și îmbunătățiri în locație,  mai am puțin de lucru, dar până atunci sigur vor fi gata de folosință.
      Așadar cine dorește să fie alături de noi, să pregătim ceva la ceaun sau gratar, să bem un pahar de vin sau altceva , va fi binevenit și bineprimit. 
      Singura rugăminte e să-și anunțe prezența aici, unde voi răspunde și la eventuale intrebări...fără telefoane, mesaje private, sms-uri, etc...
      Cum a fost anul trecut...
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.