CristianF

Este nevoie de autorizatii speciale?

4 postări în acest subiect de discuţie despre Este nevoie de autorizatii speciale?

Este nevoie de autorizatii speciale?

CristianF

Va salut si va multumesc pentru acceptul in aceasta comunitate!

Am un Mercedes Vito pe care planuiesc sa-l transform in Camper, (autoutilitara 5locuri plus marfa), asi dori cateva sfaturi despre ce panouri solare, sau ce solutii sunt pentr a avea un confort ok si ce autorizatii imi trebuiesc pentru transformare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciurea Sorin

bun-venitBine ai venit in această frumoasă comunitate, răsfoiește forumul pentru ca mai sunt colegi care au transformat, sau transformă in acest moment autospeciale in autocaravane și o să vezi de ce s-au lovit alții și de ce lucruri e bine să ți cont la transformare , iar unde nu ști deschide un topic intrabă , sigur o să primești răspunsuri.Toate cele bune !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@CristianF, te invit sa saluti comunitatea in sectiunea dedicata  Prezentare membru.

 

Incearca si "rasfoieste" forumul cu functia cauta si vei descoperii multe rezolvari la problemele tale.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianF

am trimis un e-mail la RAR in care am explicat ce planuri am cu masina pt cei interesati o sa postez raspunsul lor aici : 

 

 

Modificarile vehiculelor inmatriculate in Romania ce determina omologarea acestora (asa cum este cazul dvs) se pot efectua numai in ateliere specializate, autorizate conform legislatiei in vigoare. Lista de ateliere autorizate le gasiti la sediul oricarei reprezentante RAR sau la adresa http://www.rarom.ro/wp/?page_id=895

 

 

Departamentul Omologari Individuale si Inspectii Tehnice

Tel: 021.318.17.73

 

De la: RARom.ro [mailto:info@rarom.ro] 
Trimis: 13 noiembrie 2016 16:52
Către: Intrebari si sugestii
Subiect: [RARom.ro] Intrebare pe rarom.ro
 

 

Intrebare / sugestie trimisa de catre Cristian Florescu

Acest email a fost trimis la 13 / 11 / 2016, 14:11:49

 

1. Informatii personale

NumeCristian Florescu

EmailCristian.florescu@yahoo.com

IP utilizator62.92.247.162

 

2. Mesajul transmis

Buna ziua, detin un mercedes vito5 locuri plus marfa, si planuiesc sa-l transform in camper, ceeace implica inlaturare panoului ce sepra cabina de spatiul destinat transportului de marfa si inocuire banchetei din spate, modificarea este adusa numai in interiorul masinii si nu implica modificarila motor caroserie elemente de siguranta etc, doar adaugarea unor corpuri mici de mobilier si pat, intrebarea este daca am nevoie de autorizatii speciale, Va multumesc

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.